Acasă STIRI SPORTIVE Mirel Rădoi, extrem de sincer după ce Universitatea Craiova a învins-o pe...

Mirel Rădoi, extrem de sincer după ce Universitatea Craiova a învins-o pe Sepsi: „Victoria nu e meritată!”

284
0

Mirel Rădoi, antrenorul echipei Universitatea Craiova, s-a arătat nemulțumit după victoria cu Sepsi Sfântu Gheorghe.

Sepsi Sfântu Gheorghe și Universitatea Craiova s-au întâlnit sâmbătă seară, în cadrul etapei cu numărul 16 din Superliga, pe Sepsi Arena, iar oltenii au învins cu scorul de 1-0, după golul marcat de către Bogdan Vătăjelu, în minutul 58.

După această partidă, Mirel Rădoi a recunoscut că echipa sa a obținut o victorie norocoasă și că Sepsi Sfântu Gheorghe merita să înscrie cel puțin un gol.

Mirel Rădoi, extrem de sincer după ce Universitatea Craiova a învins-o pe Sepsi

Deși Universitatea Craiova a câștigat cele trei puncte, Mirel Rădoi nu este mulțumit de felul în care s-au prezentat jucătorii săi la Sfântu Gheorghe, în special după ce au marcat golul.

„O primă repriză bună din partea noastră datorită posesiei, am avut inițiativă, dar Sepsi a închis culoarele foarte bine. În repriza a doua, mult mai deciși au ieșit cei de la Sepsi și ne-au pus în dificultate în multe momente ale partidei. E o victorie care, trebuie să fim sinceri, nu este meritată. Eu cred că băieții și echipa pot mult mai mult. Ne-am apărat mult prea jos și la un moment dat a apărut o disperare care nu cred că își are rostul. Trebuie să fim mult mai abili, să stăm mai sus. Nu trebuie să fim noi cei disperați. În prima repriză, am fost oarecum lipsiți de curaj.

Ei pot fi mulțumiți, eu nu pot să fiu mulțumit cu jocul din repriza a doua, indiferent de rezultat. Ultimele 15 minute vreau să le uităm. Ne-am precipitat. Nu înseamnă că dacă avem avantaj imediat trebuie să facem pasul în spate.

Chiar dacă e prima partidă în care nu am primit gol, mai avem multe lucruri de reglat, de rezolvat. Trebuie să ne consolităm acea poziție din clasament, pentru că e prima etapă din retur, mai sunt 42 de puncte puse în joc, se poate întâmpla orice. Cel mai important lucru din seara asta este că am scăpat de acest complex Sepsi din ultimii ani”, a spus Mirel Rădoi, la flash-interviul de după meci.

Articolul precedentImagini cu bogații planetei și celebrități de la Hollywood, în România, veniți la petrecerea fabuloasă dată de Elon Musk
Articolul următorLaura Giurcanu a dat cărțile pe față: ”Nu mâncam, nu mă întreba nimeni cum mă simt”. Celebra influenceriță, dezvăluirile pe care nu le-a mai făcut până acum