Acasă STIRI SPORTIVE Valentin Mihăilă a marcat un hattrick pentru România U21, dar Victor Pițurcă...

Valentin Mihăilă a marcat un hattrick pentru România U21, dar Victor Pițurcă nu e mulțumit!? Ce a spus de transfer

288
0

România U21 – Finlanda U21 4-1 | Valentin Mihăilă (19 ani) a fost eroul serii pentru naționala antrenată de către Mirel Rădoi. Extrema celor de la Universitatea Craiova a marcat trei goluri și a mai avut o reușită, pe final de primă repriză, anulată pe motiv de ofsaid. Victor Pițurcă i-a urmărit pe viu evoluția lui Mihăilă, dar la final de meci a fost extrem de rezervat.

Antrenorul oltenilor a spus că ar fi preferat ca Mihăilă să marcheze și pentru echipa de club, după care a spus că sub nicio formă nu va fi de acord cu transferul fotbalistului în pauza de iarnă.

”Mi-a plăcut cum a jucat. A fost așa și așa. De ce? Păi, cum, numai patru goluri?”, a replicat, în glumă, fostul selecționer al tricolorilor la plecarea de la Voluntari, acolo unde s-a jucat partida. Apoi, tehnicianul craiovenilor a continuat pe un ton extrem de serios.

Victor Pițurcă: ”Preferam să marcheze și cu Târgoviște, în campionat!”

”Mihăilă a făcut un joc remarcabil. A marcat și din faze pe care le-a lucrat el, cum a fost la primul gol. Felicitări, dar vreau mai mult de la el. Vreau ca în continuare să joace la fel. Sincer, preferam să marcheze doar trei goluri contra Finlandei, dar să înscrie un gol și cu Târgoviște, etapa trecută”, a spus Pițurcă.

Victor Pițurcă a făcut un apel la calm și a spus că Mihăilă nu trebuie lăudat prea mult după acest meci, pentru a nu i se sui la cap. În plus, a lansat și un mesaj ferm legat de un eventual transfer al său în pauza de iarnă.

”Lăsați-l în pace! Nu vreau să-l ridicați în slăvi. Sigur nu va pleca acum”, a mai spus Pițurcă, după meci.

Sursa: digi sport

Articolul precedentMama Luizei, cu avocatul la DIICOT. Procurorii îi permit să vadă o parte din dosar la şapte luni de la dispariţia fetei
Articolul următorHATTRICK al lui Valentin Mihăilă! Prestație de SENZAȚIE a olteanului, în România U21-Finlanda U21 4-1