Acasă STIRI SPORTIVE HATTRICK al lui Valentin Mihăilă! Prestație de SENZAȚIE a olteanului, în România...

HATTRICK al lui Valentin Mihăilă! Prestație de SENZAȚIE a olteanului, în România U21-Finlanda U21 4-1

238
0

România U21 – Finlanda U21 | Naționala lui Mirel Rădoi a avut parte de un start dezastruos de meci. Nordicii au marcat chiar în primul minut, prin Ligman, după o mare eroare a tricolorilor mici. Scorul nu a rămas așa, pentru că Valentin Mihăilă (19 ani) a reușit o ”dublă”, prin două execuții de mare efect, realizate în doar 7 minute.

Valentin Mihaila, România U21

UPDATE Ora 22:45România U21 a câștigat la pas meciul cu Finlanda U21, scor 4-1, numai că Valentin Mihăilă a rămas cu trei goluri marcate în seara aceasta. Inițial, cei de la UEFA l-au creditat pe oltean și cu golul din minutul 45+5, numai că după meci au revenit și au punctat că atunci a fost autogol. Astfel, extrema oltenilor a rămas doar cu trei goluri marcate în acest meci.

UPDATE Ora 21:40. Mihăilă, absolut SENZAȚIONAL! Extrema oltenilor a marcat și al patrulea gol, în minutul 78, din pasa de pe stânga a lui Adrian Petre. Mihăilă a primit în milocul careului după care a finalizat cu stângul.

UPDATE Ora 20:58. Valentin Mihăilă a marcat și golul al treilea, în prelungirile primei reprize. În minutul 45+5, fotbalistul oltenilor a trimis din doi metri mingea în plasă, cu toată opoziția unuia dintre adversari. România conduce la pauză Finlanda, la tineret, cu 3-1Vom reveni cu scorul final.

Naționala noastră nu a dezarmat. Din contră, și-a văzut de joc, ca și cum nu s-ar fi întâmplat nimic. Și a ieșit la rampă  Valentin Mihăilă, noua ”perlă” a fotbalului oltean. Extrema celor de la Universitatea Craiova ne-a readus în meci printr-o execuție absolut senzațională, în minutul 9. Mihăilă a primit mingea pe stânga, după care a intrat puțin spre centru și a șutat direct  în stânga portarului.

Mihăilă a izbutit dubla șapte minute mai târziu, tot cu un șut în stânga portarului.

Ofertă de 5 milioane de euro pentru Valentin Mihăilă! ”Un club important din Europa oferă chiar și 7 milioane”

Valentin Mihăilă poate pleca pe o sumă impresionantă de la Universitatea Craiova. Silviu Bogdan, fostul manager al centrului de juniori al oltenilor, susține că pe masa echipei lui Victor Pițurcă există o ofertă de 5 milioane de euro pentru internaționalul U21.

”Un club important din Europa e gata să ofere minimum 5 milioane de euro pe Mihăilă. Iar oferta poate merge până la 7 milioane de euro. Dar, așa cum îl știu pe Mihai Rotaru, el nu-i va da drumul! Cel puțin până la vară nu va pleca sigur”, a spus Silviu Bogdan, citat de Oltenia TV.

Înainte de această dezvăluire, Victor Pițurcă anunțase că recordul deținut de plecarea lui Alexandru Mitriță la New York City (8 milioane de euro) poate să cadă în viitorul apropiat.

„Nu se pot fura jucătorii, nu sunt în buzunar jucătorii. Dacă are bani să-i cumpere, fără probleme. Avem destui care îl pot depăși pe Alex Mitriță ca preț de transfer”, a spus Pițurcă, într-o conferință de presă.

Sursa: digi sport

Articolul precedentValentin Mihăilă a marcat un hattrick pentru România U21, dar Victor Pițurcă nu e mulțumit!? Ce a spus de transfer
Articolul următorRomânia – Suedia | LIVE BLOG, ora 21:45. Primul 11 pe care l-ar putea folosi Contra