Acasă STIRI SPORTIVE Universitatea Craiova a învins Minerul Motru la Severin

Universitatea Craiova a învins Minerul Motru la Severin

651
0

FC Universitatea Craiova a învins  sâmbătă seara formația Minerul Motru cu scorul de 2-1 într-un meci amical disputat pe stadionul Municipal din Drobeta Turnu Severin.

”Juveții” au deschis scorul în minutul 13 prin Săceanu care a transformat o lovitură de la 11 m în urma unui fault asupra lui Bălan și Goge, în minutul 16 după un contraatac fulger al lui Stoianof. Gorjenii au redus din handicap la ultima fază a meciului prin Stanciu care a transformat o lovitura liberă indirectă din interiorul careului de 16 m al craiovenilor.

Nicolo Napoli a folosit următoarea echipă: Hotoboc – Mitic, Acka, Cosic, Busu – Goge, Săceanu, Mînzearu, Jakie Nicolae – Stoianof și Bălan. După pauză, antrenorul Științei a rulat tot lotul și a mai folosit următorii jucători: Preda – Joksic, Dinu, Corace, Abouah, Rioșianu, Frăsineanu, Cicîrlă, Dinu și Mititelu jr. sursa: ghidsportiv.ro

Articolul precedentSe hrăneşte artificial! » Starea lui Costică Ştefănescu s-a agravat
Articolul următorDorel Stoica n-ar refuza „Craiova Olguţei”: ”Niciodată să nu spui niciodată!”