Acasă Stiri Prima victorie din Liga I! CS Turnu Severin – Gloria 1-0!

Prima victorie din Liga I! CS Turnu Severin – Gloria 1-0!

791
0

CS Turnu Severin a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Gloria Bistriţa, în primul meci al etapei a XV-a a Ligii I, gazdele reuşind prima victorie din acest sezon.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Neacşa, în minutul 83. Acesta a executat o lovitură liberă de la 25 de metri lateral stângă, iar balonul centrat de el nu a fost atins de nimeni şi l-a păcălit pe portarul Dolha.

În minutul 38, Vancea a ratat penaltiul acordat de arbitrul Sebastian Colţescu pentru faultul comis de Anton asupra lui Moutinho.

sursa: prosport

Echipele de start:

CS Turnu Severin: Marinescu – Mitic, Durimel, Dandea, Giurgiu – Buleică, Golic, Moutinho, Zaharia – Vancea, Thomas

Rezerve: Şteţca, Bălău, Gugu, Dragalina, Neacşa, Kader, Arnăutu

Gloria Bistriţa: Dolha – Peteleu, Ionescu, Kanon, Reano – Romario, Anton – Zahiri, Predescu, Curtuiuş – Ayza

Rezerve: Bota, Trestenicu, Ţârcă, Layo, Teher, Traşcă, Andrei Enescu