Acasă STIRI SPORTIVE Neagoe, după egalul din Gruia: „Eu cred că ar trebui să fiu...

Neagoe, după egalul din Gruia: „Eu cred că ar trebui să fiu mai supărat pe arbitraj decât cei de la CFR Cluj”

153
0

Eugen Neagoe (55 de ani), antrenorul celor de la CS Universitatea Craiova, a analizat egalul dintre olteni și CFR Cluj, scor 1-1, din play-off-ul Superligii. Tehnicianul grupării din Bănie crede că formația pe care o pregătește ar fi trebuit să plece acasă cu toate cele 3 puncte. De asemenea, Neagoe a criticat arbitrajul lui Radu Petrescu, care s-a grăbit să-l elimine pe Andrei Ivan în prima parte a meciului.

Eugen Neagoe, după CFR Cluj – CSU Craiova: „Cred că meritam să câștigăm cele 3 puncte”

„Sunt dezamăgit de rezultat. Consider că meritam să câștigăm toate cele 3 puncte, chiar dacă prima repriză a fost una echilibrată, în care nu am avut ocazii nici noi, nici cei de la CFR Cluj.

A doua repriză a fost mult mai bună. Ne-am creat vreo 4 ocazii mari de a marca spre finalul jocului. În ultimele noastre partide, cel mai bun om al meciului a fost portarul echipei adverse.

Noi am dominat, am avut o posesie mai bună decât ei. Am avut 20 de șuturi spre poartă și 5 pe poartă, iar ei 13 la poartă și 3 pe poartă, dar până la urmă contează rezultatul. Așa s-a întâmplat și în meciul cu FCSB, când ei au câștigat dintr-un șut”, a declarat Eugen Neagoe, la Prima Sport.

Eugen Neagoe: „Eu cred că ar trebui să fiu mai supărat pe arbitraj decât cei de la CFR Cluj”

Întrebat dacă este mulțumit de arbitrajul de duminică seară, contestat vehement de cei de la CFR Clluj, care cred că Ivan trebuia eliminat, Neagoe a spus: „Eu cred că ar trebui să fiu mai supărat pe arbitraj decât cei de la CFR Cluj.

Nu cred că poți să faci așa ceva în cazul lui Ivan, să-i arăți imediat cartonaș roșu. Același arbitru a făcut la fel și cu Rapid. Ne-a speriat cu cartonașele roșii. Mai ușor, avem probleme cu inima, nu lasați așa ușor echipa în 10 oameni!

Eu nu am făcut campanie la TV când Andrea Compagno trebuia să fie eliminat în minutul 30. Am bătut atâta drum să jucăm fotbal, să ne batem cu campioana României”, a mai spus Neagoe.

Farul a câștigat fără drept de apel cu rapid, o echipă bună. Noi trebuie să ne refacem cât mai rapid. I-am scos pe Koljic și Roguljic, pentru că aveau probleme medicale. Sper să-i avem meciul viitor, să reintre și Silva, îl vom avea valid și pe Alex Crețu.

-Eugen Neagoe

Articolul precedentNelu Varga, mesaj în miez de noapte: „Ies din fotbal, nu mai înghit această hoție a FRF!”
Articolul următor„Suntem ca UNICEF-ul, pe toți îi ajutăm!”» Andrei Ivan a luat cuvântul, după golul cu CFR