Acasă STIRI SPORTIVE ”În zece, am jucat mai bine!” Declarația surprinzătoare a lui Ouzounidis, după...

”În zece, am jucat mai bine!” Declarația surprinzătoare a lui Ouzounidis, după meciul cu FCSB

400
0

Universitatea Craiova s-a impus cu scorul de 2-0 în fața FCSB-ului, în etapa a patra din play-off-ul Ligii 1.

Universitatea Craiova reușește să adune șase puncte din „dubla” cu CFR Cluj și FCSB, astfel că oltenii ajung la 37 puncte și relansează lupta pentru titlu.

Ouzounidis, declarație neașteptată după meciul cu FCSB

Marinos Ouzounidis a declarat după meci că nu este pe deplin satisfăcut de felul în care au evoluat elevii săi în prima repriză cu roș-albaștrii.

Tehnicianul susține că le-a transmis la pauză jucătorilor să se relaxeze și să atace mai mult poarta adversă.

Am câștigat meciul. Voiam cele trei puncte. Știam că va fi dificil. Am avut niște oponenți puternici care au fost pe primul loc până acum. În prima repriză nu am jucat foarte bine. Am fost mai agitați decât în mod normal. Le-am spus la pauză jucătorilor să se relaxeze. A doua jumătate a fost mai bună. Am pierdut multe mingi în prima repriză, iar FCSB s-a lansat la atac. În repriza a doua, am stat în spatele mingii și asta ne-a dat spațiu de atac.

Le-am spus jucătorilor să ne facem jocul, să încercăm să schimbăm câteva lucruri, să fim mai încrezători. Cum am spus cu CFR, mă așteptam la un meci mai bun, știu că putem juca mai bine. Mai avem multe meciuri, urmează un meci foarte dificil împotriva celor de la Clinceni. Poate că ne vom pierde concentrarea după aceste două meciuri. Nu ne gândim la alte lucruri, suntem pe locul trei acum”.

Întrebat despre faultul comis de Vătăjelu asupra lui Octavian Popescu, Ouzounidis a avut o reacție neașteptată. Antrenorul oltenilor a declarat că, după eliminarea lui Vătăjelu, echipa sa a jucat mai bine.

Asemenea jocuri te fac uneori mai agresiv decât ar trebui. Se poate întâmpla. El este experimentat, dar toți facem greșeli. Putem lua decizii greșite în timpul meciului. Este ciudat, dar în zece jucători am jucat mai bine. Am atacat mai bine, am fost mai încrezători”, a spus Ouzounidis.

Articolul precedentDupă zeci de ani de muncă, unui pensionar nici nu îi ajung banii de mâncare. “Taxele sunt mari, medicamentele scumpe”
Articolul următorNistor a dat tonul petrecerii din vestiar! Cum a sărbătorit Craiova victoria mare contra lui FCSB