Acasă STIRI SPORTIVE Arlauskis, gest halucinant în Farul – CS Universitatea Craiova: „Cel mai stupid...

Arlauskis, gest halucinant în Farul – CS Universitatea Craiova: „Cel mai stupid penalty pe care îl putea comite cineva”

446
0

Giedrius Arlauskis (35 de ani), portarul celor de la CS Universitatea Craiova, a comis o gafă incredibilă în minutul 33 al deplasării cu Farul, la scorul de 1-0 pentru constănțeni.Farul a început perfect disputa de la Ovidiu, gol marcat de puștiul Adrian Mazilu (17 ani) în minutul 6. Misiunea formației lui Gică Hagi a devenit mai ușoară în urma momentului de rătăcire al lui Arlauskis.

În minutul 33, portarul lituanian a prins mingea și s-a grăbit să degajeze. Cu balonul în mână, a fugit spre marginea careului de 16 metri.

Fără să fie jenat evident sau într-un mod insistent, Arlauskis i-a pus o piedică, cu intensitate ridicată, lui Mihai Popescu.

Andrei Chivulete a remarcat incidentul. A fluierat fault însă în atac, apoi a așteptat o opinie și din camera VAR, acolo unde se află Cătălin Popa și Romică Bîrdeș. „Centralul” a revăzut faza la monitor și a dictat penalty. Larie a transformat fără emoții, pentru 2-0. Adrian Soare, unul dintre comentatorii meciului la postul Digi Sport 1, a taxat reacția lui Arlauskis: „Cel mai stupid penalty pe care îl putea comite cineva în acest sezon”.

Articolul precedentBogdan Vătăjelu, devastator: „Am fost penibil! Poate e momentul să plece și jucătorii, nu doar antrenorul”
Articolul următorAdrian Mititelu amenință înainte de Rapid – FCU Craiova: „Dacă fanii mă înjură, scot echipa de pe teren! Să joace Șucu și Angelescu”