Acasă STIRI SPORTIVE „A scăpat de demitere”. Arabii anunță că Laurențiu Reghecampf era în pericol...

„A scăpat de demitere”. Arabii anunță că Laurențiu Reghecampf era în pericol la Al-Tai

401
0

Vineri seara, Al-Tai s-a impus cu scorul de 4-3 în fața celor de la Al-Raed, într-unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului în Arabia Saudită.

În urma succesului de pe teren propriu cu Al-Raed, Al-Tai se află pe locul 13 în campionat, cu 14 puncte.

Laurențiu Reghecampf ar fi urmat să fie demis, dacă pierdea cu Al-Raed

Numit la finalul lunii septembrie la Al-Tai, Laurențiu Reghecampf are parte de un mandat agitat în Arabia Saudită. Antrenorul român a avut un parcurs oscilant de la venire, iar oficialii clubului s-ar fi gândit să renunțe la tehnician, în cazul în care nu câștiga în ultimul meci.

Cu toate acestea, Al-Tai s-a impus în fața celor de la Al-Raed și, cel puțin pentru moment, jucătorii i-au salvat postul lui Laurențiu Reghecampf.

• Două victorii, un egal și patru eșecuri reprezintă cifrele lui Reghecampf la Al-Tai

„Reghecampf scapă de demitere, după ce a învins-o pe Al-Raed, la capătul unei remontada istorice. Dacă echipa pierdea, mă așteptam ca președintele lui Al-Tai să iasă și să vorbească despre antrenor că va fi demis”, a scris un analist sportiv din Arabia Saudită.

Formația lui Laurențiu Reghecampf s-a impus cu trei goluri marcate după minutul 90

În meciul de pe teren propriu din etapa a 14-a din Arabia Saudită, formația lui Laurențiu Reghecampf a fost condusă cu 2-0 și 3-1.

Tavares a deschis scorul în minutul 12, din penalty. Sunbul a făcut 2-0 în minutul 27, în timp ce Mensah a redus din diferență în minutul 45, din penalty. Al Beshe de la oaspeți a fost eliminat în minutul 45+1.

În repriza a doua a meciului, trupa lui Laurențiu Reghecampf a avut un gol anulat în minutul 60 la Mensah. El Berkaoui a înscris pentru 3-1 în minutul 72 pentru Al-Raed.

După încă un gol anulat pentru gazde în minutul 86, Al Fahad de la oaspeți și-a introdus mingea în propria poartă în minutul 90+2.

În minutul 90+9, Mensah a făcut 3-3 din penalty, ca un minut mai târziu să paseze decisiv la reușita de 4-3 a lui Misidjan, care de altfel a stabilit și rezultatul partidei.

Articolul precedentValoarea amenzilor din acest an pentru șoferii care sunt prinși fără cauciucuri de iarnă. Cât vor fi nevoiți să scoată românii din buzunar pentru nerespectarea legii în 2023
Articolul următor„Mi-a zis că exagerez. Îmi spune că nu e ceva ce eu trebuie să știu. Are viața privată!” Marcela Fota, detalii neștiute despre relația cu fiul său! Ce îi interzice adolescentul mamei sale