Acasă STIRI SPORTIVE VIDEO Atanas Trică a marcat primul gol în Liga 1 și a...

VIDEO Atanas Trică a marcat primul gol în Liga 1 și a izbucnit în lacrimi. Momente emoționante în Dinamo – Universitatea Craiova —->

326
0

Atanas Trică (17 ani) a marcat primul său gol în Liga 1 pentru Universitatea Craiova, joi, pe terenul celor de la Dinamo, într-o victorie la scor 6-1 (2-0), într-un duel din etapa a 25-a.

Puternicul atacant al oltenilor a avut nevoie de 11 minute pentru a-l învinge pe haoticul portar al lui Dinamo, Thomas Chesneau. Atanas a intrat în minutul 77, în locul lui Andrei Ivan, iar în minutul 88, îl învingea pe Chesneau cu o lovitură de cap din doi metri, chiar dacă era marcat strâns.

Atanas Trică a marcat primul gol în Liga 1!

Atanas a fost extrem de fericit după gol, fiind învăluit instant de emoții până la lacrimi. Lacrimi de fericire pentru acesta. A reușit să-i calce pe urme tatălui său, Eugen Trică, un jucător foarte bun al Ligii 1, dar și bunicului său, Ilie Balaci, considerat unul dintre cei mai buni jucători români din istorie.

Atanas Trică a fost la al doilea meci în Liga 1 pentru Universitatea Craiova. Sezonul trecut, Atanas a bifat finalul de meci al oltenilor cu Academica Clinceni, într-o remiză scor 0-0.Atanas este considerat unul dintre cei mai valoroși tineri jucători din lotul oltenilor, fiind și un obișnuit al loturilor naționale de juniori ale României. Sursa: digisport.ro

Articolul precedentDinamo – Universitatea Craiova 1- 6
Articolul următorTrei persoane și-au pierdut vederea după operație, din cauza unei bacterii care se afla în soluția folosită în timpul intervenției