Acasă STIRI SPORTIVE Dinamo – Universitatea Craiova 1- 6

Dinamo – Universitatea Craiova 1- 6

312
0

Dinamo arată parcă tot mai rău și pierde al șaselea meci consecutiv în Liga 1, primind tot mai multe goluri de la meci la meci. ❌️

A fost o victorie categorică a Universității Craiova în Ștefan cel Mare, dominând autoritar pe tot parcursul partidei. Cîmpanu a deschis scorul în minutul 9, iar pauză scorul a fost 2:0 în favoarea oaspeților, după penalty-ul fructificat de Ivan, iar partea secundă a fost și mai plină de evenimente notabile. Portarul Chesneau a gafat incredibil și Markovic a dus scorul la 3:0 în secunda 15 a reprizei secunde, apoi Bancu a majorat din nou avantajul, din pasa lui Andrei Ivan, iar Dinamo a izbutit să marcheze dintr-o lovitură de la 11 metri. Brazilianul Gustavo, cel care marcase un gol important și etapa trecută în poarta campioanei en-titre, a dus scorul la 5:1, iar tabela a fost închisă de Atanas Trică, care a înscris primul său gol în tricoul oltenilor. ⚽️
Pentru că lucrurile nu puteau merge mai rău pentru „Câini”, Baptiste Aloe a fost eliminat în minutul 69, după o intrare agresivă. 🟥

Astfel, băieții lui Laurențiu Reghecampf își sporec șansele de a termina campionatul regulat în zona de Play-Off, ajungând la 39 de puncte acumulate în 25 de etape, la 4 peste locul 7 ocupat de Rapid. Pentru Dinamo pare tot mai mult un chin acest sezon și rămâne cu speranța că vor putea acumula puncte în Play-Out. Alb-roșii rămân penultimii în Liga 1, cu doar 12 puncte, având cel mai slab golaveraj. 📊

În următoarea etapă, dinamoviștii vor juca în deplasare la UTA Arad, în timp ce Craiova va avea derby în oraș împotriva nou-promovatei FC U Craiova 1948. 📋

Articolul precedentPreședintele de bloc poate intra apartamentul tău fără să îi dai voie. Riști o amendă uriașă dacă nu îi permiți accesul —>
Articolul următorVIDEO Atanas Trică a marcat primul gol în Liga 1 și a izbucnit în lacrimi. Momente emoționante în Dinamo – Universitatea Craiova —->