Acasă STIRI SPORTIVE Să privim jumătatea plină: măcar am dat gol!

Să privim jumătatea plină: măcar am dat gol!

Ambiția unui om afectează o comunitate. Echipa se transformă încet, dar sigur, ca pe timpuri, în jucăria patronului. La mijloc sunt sentimentele suporterilor.

Au marcat: Hugo Sousa 16 / Cicâldău 45+2
Astra: Lazar (26 M. Popa) – Hugo Sousa, Graovac, Găman, D. Bruno – Crepulja – Stahl (46 V. Gheorghe), Răduț, Budescu, Șerban (9 Canadjia) – Montini (71 Merloi). Antrenor: Eugen Neagoe
Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Bălașa, M. Constantin, Bancu – Nistor, Mateiu, Cicâldău – Cîmpanu (35 Bărbuț), Mamut (63 Ivan), Ofosu (63 Baiaram). Antrenor: Corneliu Papură.
Arbitru: Radu Petrescu

Imbatabilă în deplasare și cu 5 victorii în ultimele 6 jocuri cu Astra, Craiova pornește favorită în duelul de la Giurgiu. Plus schema băncii tehnice, ce-l dădea pe Cicâldău incert la conferința dinaintea meciului. În ciuda calculelor, Astra deschide scorul: centrare perfectă a lui Budescu, Hugo Sousa scăpat din marcaj aruncă mingea-n ațe. Replica oltenilor e șutul șters al lui Cîmpanu. Prelungirile reprizei sunt încinse. Șutul din drop al lui Bancu trece razant cu transversala. La cealaltă poartă, Stahl scapă singur cu Pigliacelli, dar portarul Craiovei închide unghiul și respinge spectaculos cu glezna. La ultima fază a reprizei, Cicâldău, din 15 metri, șutează cu sete și imparabil: e 1-1. sursa; https://3minute.net/astra-craiova-1-1/

Articolul precedentBancu: ”E decizia domnului Rotaru!”
Articolul următorCând scăpăm de masca de protecție? Raed Arafat a anunțat condiția pentru eliminarea măsurii! ”O dispariție treptată”