Acasă STIRI SPORTIVE Papură a explicat de ce a făcut 3 schimbări la pauză!

Papură a explicat de ce a făcut 3 schimbări la pauză!

322
0

Universitatea Craiova a căzut în repriza a doua, fiind dominată de Viitorul la ea acasă, pe Oblemenco.

RECLAMĂ

La pauză, Corneliu Papură a efectuat 3 înlocuiri: Bic în locul lui Mateiu, Ivan l-a schimbat pe Mamut, iar Bărbuț pe Cîmpanu. Cele trei modificări nu au adus un plus în jocul alb-albaștrilor, din contră, în partea secundă Universitatea a fost dominată de Viitorul.

Papură a comentat astfel înlocuirile pe care le-a făcut: „Absolut deloc nu-mi reproșez schimbările. A fost o decizie pe care trebuia să o iau. Mateiu avea galben, făcea un fault, putea fi imediat eliminat. Pe benzi credeam că vin cu jucători mai proaspeți”.

Despre faptul că Mamut nu a dat măcar un gol în campionat Papură a spus: „Mamut a avut situații de a marca, sper să treacă peste aceste nereușite și să marcheze”.

Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida cu Viitorul Constanța, disputată în această seară pe stadionul Ion Oblemenco. În urma acestui rezultat, gruparea olteană se menține pe poziția a treia a clasamentului. În următoarea rundă, echipa lui Papură va întâlni penultima clasată, FC Voluntari, grupare la care l-a împrumutat recent pe Antoni Ivanov.sursa: https://3minute.net/craiova-viitorul-1-1-papura/