Acasă STIRI SPORTIVE Pandurii Târgu Jiu a pierdut la Galați

Pandurii Târgu Jiu a pierdut la Galați

569
0

Pandurii Târgu Jiu a fost învinsă, cu 1-0 (0-0), duminică, în deplasare, de formaţia Oţelul, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, informează Mediafax.
Unicul gol al partidei a fost înscris de Iorga, în minutul 87, dintr-un penalti acordat pentru o intervenţie a lui Viera la Vancea.

RECLAMĂ

Centralul Ovidiu Haţegan a acordat un penalti şi pentru Pandurii în minutul 45, după o intervenţie a lui Sîrghi la Voiculeţ. Lovitura de la 11 metri a fost executată de Răduţ, dar portarul Grahovac a apărat.

Oţelul Galaţi: Grahovac – Ljubinkovici, Sîrghi, Benga, Cojoc – Neagu, Giurgiu, Paraschiv (Astafei ’64) – Iorga, Didi (Vancea ’78), Marquinhos (Stromajer ’71). Antrenor: Petre Grigoraş.

Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Unguruşan, Viera, Rada, Vlad – Anton, Nistor (Popin ’81) – Cristea (Nicoară ’65), Voiculeţ, Răduţ (Al. Grigoraş ’71) – Matulevicius. Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Ljubinkovici ’39, Sîrghi ’90+2 / Rada ’36
Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) – Valentin Avram, Vladimir Urzică (asistenţi) – Mugurel Drăgănescu (rezervă)
Observatori: Aron Huzu, Ion Craiu.
La meci au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.