Acasă STIRI SPORTIVE Oltenii sunt dezamăgiți după eșecul cu CFR Cluj. „Au știut să speculeze!”...

346
0

Oltenii lui Eugen Trică sunt dezamăgiți după ce U Craiova 1948 a fost învinsă de CFR Cluj pe teren propriu.

RECLAMĂ

U Craiova 1948 a pierdut cu CFR Cluj, scor 0-2, în etapa a 16-a din Liga 1, sezonul 2021 – 2022, dar elevii lui Eugen Trică sunt de părere că ar fi putut să scoată măcar un punct din partida de pe stadionul „Ion Oblemenco”.

Sorin Mogoșanu și Dragoș Albu au vorbit despre evoluția oltenilor din meciul cu CFR Cluj și au dezvăluit ce le-a lipsit în partida cu trupa din Gruia.

Oltenii sunt dezamăgiți după eșecul cu CFR Cluj

Totodată, cei doi fotbaliști de la U Craiova 1948 au transmis că nu se gândesc la retrogradare.

„Am făcut o repriză bună, am reușit să îi blocăm. Am făcut două greșeli și au știut să speculeze. Nu am simțit că e o forță, dar au jucători foarte buni care au calitate. Și noi ne-am ridicat la un nivel bun al jocului. Nu sunt în măsură să vorbesc despre acest aspect (n.r. despre schimbarea antrenorului). Nu conetază cone e antrenor, noi trebuie să ne adaptam la ce vrea antrenorul de la noi.

Refuz să mă gândesc la retrogradare. Trebuie să învățăm de la meci la meci, să punem preisune, să avem ocazii și să marcăm. Nu vreau să spun câte puncte putem aduna până la Craciun, dar sperăm să scoatem cât mai multe puncte. Cred că o să fie diferit meciul din etapa viitoare (n.r. cu Dinamo). Avem nevoie de cele trei puncte ca să ne ridicăm în clasament”, a spus Sorin Mogoșanu.

Dragoș Albu: „Ne doream mai mult!”

„Ne-am făcut speranțe, ne doream mai mult. În prima repriză am avut câteva faze, dar în repriza a doua cred că puteam mai mult. Am lăsat ritmul jos și asta a făcut diferența. Este campioana României din ultimii ani, o echipă puternică la faze fixe și contraatacuri. Puteam să evităm acele goluri. Ne lipsește finalizarea… Lucrăm la asta… Urmează meciuri din care sperăm să adunăm puncte. Suntem o echipă foarte bună, dar trebuie să arătăm asta pe teren. Nu ne gândim (n.r. la retrogradare). Nici nu se discută în vestiar despre așa ceva”, a spus Albu.