Acasă STIRI SPORTIVE Nicolo Napoli a oferit declarația serii, după ce a atacat conducerea Craiovei:...

Nicolo Napoli a oferit declarația serii, după ce a atacat conducerea Craiovei: ”Contul meu? Nu, nu sunt eu!”

270
0

Universitatea Craiova a revenit de la 0-1 și a câștigat derby-ul din Bănie în fața celor de la FCU Craiova 1948, scor 2-1.

Echipa patronată de Adrian Mititelu a deschis scorul în minutul 45+4 prin Chițu, dar băieții antrenați de Ivaylo Petev au dat replica prin Mitriță și Baiaram, în minutele 70 și 77.

Nicolo Napoli a afirmat că nu el a atacat conducerea celor de la FCU Craiova 1948

Nicolo Napoli nu a reușit să obțină un rezultat pozitiv în primul meci de la revenirea în Bănie. La finalul meciului, italianul a fost prezent la flash-interviu și a oferit explicații pentru înfrângerea suferită.

”Am avut ocazii să facem 2-0. Normal că fotbaliștii când pierd caută scuze. Prima repriză a fost foarte bună, puteam să mergem la cabine cu 2-0. Ei au făcut schimbări și a venit golul.

Avem antrenament mâine, începem play-out-ul. Bag echipa în teren pe care o văd eu mai potrivită. Mai avem multe partide, nu e nimic decis. Să vedem cine face mai multe puncte. Da, am fost foarte impresionat de fanii noștri la început. Mi-a plăcut și am făcut poză”, a declarat Nicolo Napoli, la flash-interviu.

Totuși, la final, Nicolo Napoli a fost întrebat în legătura cu momentul în care a atacat conducerea Craiovei, iar italianul a fost că nu el a fost cel care a lăsat comentariul ”Sunt bolnavi mintal și fură bani”.

”E o imagine cu poza mea? Facebook-ul meu? Nu, nu cred. Nu sunt eu”, a mai afirmat Nicolo Napoli.

Articolul precedentAdrian Mititelu Jr. i-a stabilit obiectivul lui Nicolo Napoli: ”Suntem aproape și de retrogradare”
Articolul următorCe a spus Ivaylo Petev, după victoria Universității Craiova cu rivala FCU Craiova