Acasă STIRI SPORTIVE Mihai Rotaru, pus pe glume după derby-ul Băniei: ”Visăm la titlu, dar...

Mihai Rotaru, pus pe glume după derby-ul Băniei: ”Visăm la titlu, dar a doua zi ne trezim!”

216
0

Universitatea Craiova a revenit de la 0-1 și a câștigat derby-ul din Bănie în fața celor de la FCU Craiova 1948, scor 2-1.

RECLAMĂ

Echipa patronată de Adrian Mititelu a deschis scorul în minutul 45+4 prin Chițu, dar băieții antrenați de Ivaylo Petev au dat replica prin Mitriță și Baiaram, în minutele 70 și 77.

Mihai Rotaru a vorbit despre obiectivele echipei sale, după FCU Craiova – Universitatea Craiova 1-2

A fost ultimul meci pentru Universitatea Craiova înainte de play-off, iar Mihai Rotaru a fost pus pe glume. Finanțatorul oltenilor a vorbit despre obiectivele echipei sale, care sunt podiumul în SuperLigă și câștigarea Cupei României.

”Sper că și la Screciu e ceva fără impact pentru o perioadă lungă. Este posibilitatea să fie o contractură, vom ști mai multe mâine. https://9939a35bc1b14184a9de57d0a828002d.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Noi ne luptăm la podium, asta ne-am propus, să prindem podiumul și să câștigăm Cupa României. Dacă avem două victorii, cu CFR Cluj și Rapid, suntem pe doi. Putem să visăm la titlu, dar, din păcate, a doua zi trebuie să ne trezim.”, a declarat Mihai Rotaru, la ”Digi Sport Special”.

Reacția lui Ivaylo Petev, după victoria cu FCU Craiova

La finalul derby-ului din Bănie, Ivaylo Petev (48 de ani), antrenorul Universității Craiova, a spus cum au reușit să se impună elevii săi, după ce au fost conduși la pauză de către rivali.

”Prima repriză a fost mai rea pentru noi. Am făcut o greșeală și am primit un gol. În repriza a doua am corectat anumite chestii. Am avut și alte situații de a marca, dar nu am reușit. Aceste meciuri trebuie câștigate. Eu cred că am meritat cele trei puncte.

Vă spun ceva, le-am spus (n.r. jucătorilor) că avem 45 de minute în care putem să marcăm 1, 2, 3, 4 goluri. Altceva nu vă mai spun. Adversarul a avut calitate și ne-a îngreunat în unele momente.”, a spus Ivaylo Petev, la flash-interviu.