Acasă STIRI SPORTIVE Mesajul criptic al lui Adrian Mititelu Jr., aproape de miezul nopții, după...

Mesajul criptic al lui Adrian Mititelu Jr., aproape de miezul nopții, după ce FCU Craiova a pierdut cu UTA Arad

145
0

FCU Craiova a pierdut, în deplasare, în fața celor de la UTA Arad, scor 1-3, într-un meci din cadrul etapei a 8-a din play-out-ul SuperLigii

RECLAMĂ

Golurile din această partidă au fost marcate de Kevin Luckassen (minutul 6), Rareș Pop (minutul 31) și Joao Pedro (minutul 67) pentru arădeni, respectiv Jibril Ibrahim (minutul 87) pentru olteni.

În urma acestui rezultat, formația olteană se află pe ultimul loc al ierarhiei (16), cu un meci rămas înainte de finalul sezonului, și este foarte aproape de retrogradarea în eșalonul secund.

Situația gravă din punct de vedere sportiv în care se află FCU Craiova a fost, de curând, motiv de ceartă în spațiul public între Adrian Mititelu senior (patronul echipei din Bănie) și fiul său, Adrian Mititelu Jr (fost acționar la FCU Craiova).

De altfel, la puțin timp după finalul partidei cu UTA Arad, Adrian Mititelu Jr. a postat pe Facebook un mesaj criptic, în care, cel mai probabil, i-a vizat pe cei care o administrează în prezent pe FCU Craiova.

Adrian Mititelu Jr: ”Un băiat de zahăr într-o lume de furnici”

La aproximativ două ore și jumătate distanță de la fluierul de final al partidei de pe stadionul Francisc Neuman (ora 22:30 – 23:00), Adrian Mititelu Jr., fiul lui Adrian Mititelu, a postat un mesaj pe pagina sa de Facebook, prin care, cel mai probabil, a făcut trimitere la cei care încă se află în interiorul clubului din Bănie și care nu au reușit să redreseze situația echipei din punct de vedere sportiv.

„Un băiat de zahăr într-o lume de furnici”, a scris Mititelu, pe Facebook.

Pentru a se salva de la retrogradarea directă, FCU Craiova trebuie să o învingă în ultima etapă a sezonului pe Hermannstadt, pe teren propriu, iar Voluntari și Poli Iași să piardă.

RECLAMĂ
Articolul precedentS-a terminat! Alex Mitriță a făcut anunțul final, după ce Gigi Becali a spus că vrea să-l transfere la FCSB
Articolul următorReacția lui Alex Băluță, după ce a fost fluierat și înjurat de tot stadionul în Universitatea Craiova – FCSB 2-0