Acasă STIRI SPORTIVE Liviu Ciobotariu a răbufnit după ce FC Voluntari a pierdut la limită...

Liviu Ciobotariu a răbufnit după ce FC Voluntari a pierdut la limită cu Universitatea Craiova: „Se întâmplă la fiecare joc și nu îmi convine! Mă deranjează”

328
0

Liviu Ciobotariu (51 de ani) spune că FC Voluntari a pierdut cu Universitatea Craiova deoarece elevii lui nu reușesc să se poziționeze cum trebuie la fazele fixe.

FC Voluntari a pierdut cu 1-0 meciul jucat pe terenul Universității Craiova, în etapa cu numărul 7 a play-off-ului Ligii 1. Ilfovenii au primit golul din fază fixă, iar antrenorul a răbufnit la finalul celor 90 de minute, după ce a pățit același lucru și în runda precedentă, la înfrângerea cu CFR Cluj, 1-0.

Liviu Ciobotariu spune că deja se simte deranjat de modul în care tratează elevii lui aceste situații.

Liviu Ciobotariu a răbufnit după ce FC Voluntari a pierdut la limită cu Universitatea Craiova

FC Voluntari a pierdut cu 1-0 meciul cu Universitatea Craiova, iar Liviu Ciobotariu a acuzat din plin modul în care au tratat elevii lui fazele fixe.

Antrenorul formației din Jud. Ilfov spune că echipa lui ar fi meritat să plece cu un punct din Bănie, după ce în repriza secundă a dominat ostilitățile și le-a închis toate culoarele oltenilor.

„Cred că meritam mai mult din acest joc. Au fost două reprize diferite, una în care Universitatea Craiova a dominat și a marcat. A doua ne-a aparținut în totalitate. Nu îmi amintesc ca Universitatea Craiova să fi avut ocazii de gol în afara contraatacurilor, în repriza secundă.

Suntem supărați, pentru că am fi putut să plecăm cu un rezultat de egalitate de aici.

Probabil că nu am exersat foarte bine la fazele fixe. Se întâmplă, dar e al doilea joc consecutiv câd primim gol din fază fixă și mă deranjează. Se întâmplă la fiecare joc și nu îmi convine.

Important e că am arătat bine azi. În a doua repriză am jucat de la egal la egal cu o echipă care se bate la titlu. Am făcut un joc bun. Îmi pare rău, pentru că puteam pleca cu un rezultat de egalitate.

Au jucători de calitate, de aia sunt unde sunt. Universitatea Craiova o echipă care îmi place foarte mult”, a spus Liviu Ciobotariu la finalul meciului.

Articolul precedentLaurențiu Reghecampf, explicații pentru evoluția slabă a oltenilor de la meciul cu FC Voluntari. „E important să suferim!” Ce probleme de lot are înaintea derby-ului cu FCSB
Articolul următorEl e Cristian, șoferul român de TIR care a murit strivit de propria cabină a camionului, în Spania. Prietenii săi sunt în stare de șoc: ”Ai plecat prea devreme”