Acasă STIRI SPORTIVE Laurențiu Reghecampf, mulțumit de puncte, nu și de joc: ” Un meci...

Laurențiu Reghecampf, mulțumit de puncte, nu și de joc: ” Un meci slab! Nu ne scuză momentele de relaxare” —>

350
0

Universitatea Craiova a învins-o pe Academica Clinceni, scor 3-1 (2-1),  luni seară, la Giurgiu, într-o partidă din etapa a 27-a din Liga 1.

Golurile oltenilor au fost marcate de Alexandru Cîmpanu, în minutele 21 și 43, și Ionuț Vînă, în minutul 76. Pentru ilfoveni a punctat Robert Ion, în minutul 37.

Laurențiu Reghecampf, mulțumit doar de rezultat!

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova a urcat pe locul 4 în clasament, cu 45 de puncte, în timp ce Academica Clinceni a rămas ultima, cu 11 puncte.

Antrenorul principal al celor de la Universitatea Craiova, Laurențiu Reghecampf, s-a declarat mulțumit de obținerea celor trei puncte, dar nu și de maniera în care echipa s-a exprimat pe teren.

Nu ar fi trebuit să existe relaxare la noi, dar trebuie să le găsesc circumstanțe: atmosfera, gazonul foarte prost, tare, denivelat. A fost un meci slab, în general, nu doar din partea noastră. Este frustrant să vii și să vezi un stadion frumos și astăzi, când am intrat, nu mi-a venit să cred. Un teren de câmp.

Asta nu ne scuză momentele de relaxare, unde trebuia să jucăm simplu, mai rapid. Undeva era normal. Veneau după meciul cu Farul. Toți se gândeau să marcheze cât mai multe goluri. Am încercat să îi țin concentrați, le-am spus că nu vor mai juca (n.r – Academica) așa deschis ca și cu Farul. Era normal. Nu se mai putea repeta.

Trebuia să fim mai concentrați, să jucăm mai rapid. Au fost câteva faze bune unde ar fi trebuit să marcăm. Au fost câteva faze unde ar fi trebuit să jucăm mai rapid, dar sunt mulțumit pentru cele trei puncte. N-avem nicio accidentare și ne pregătim de următorul meci, cu Chindia.”

(Despre lupta la titlu) Haideți să nu ne ducem așa departe. Mai sunt trei meciuri. Sunt trei partide foarte grele și ar trebui să luăm fiecare în parte, apoi să ne gândim la play-off.

Este păcat să ajungi la finalul sezonului regulat și să treci prin așa ceva. Este de felicitat o echipă precum Clinceni, care a reușit să-și facă rapid o echipă, în câteva zile, cu problemele financiare pe care le-a avut. Dar pentru celelalte echipe este frustrant, pentru că îți dorești de la fiecare etapă meciuri cu o anumită intensitate, să ai spectatori, gazon bun”, a declarat Laurențiu Reghecampf, la finalul partidei cu Clinceni.

Articolul precedentRegele acordeonului din Romania, Ionică Minune a declarat ca dorea sa devina politist, invitat in cadrul PODCASTULUI Una buna cu Furtuna
Articolul următorAtac cu toporul la un liceu renumit din Capitală. Atacatorii căutau o fată