Acasă STIRI SPORTIVE Iordănescu, prima reacţie după meciul cu Ungaria: „Nu ştiu dacă am jucat...

Iordănescu, prima reacţie după meciul cu Ungaria: „Nu ştiu dacă am jucat de locul 7 în lume, dar suntem acolo. Grecia e cea mai bună echipă din grupă”

556
0

Selecţionerul Anghel Iordănescu s-a declarat mulţumit de egalul obţinut contra Ungariei, scor 0-0 şi nu crede că pierderea primului loc în grupă este o tragedie, obiectivul fiind, în continuare, calificarea la European. ”Rezultatul pare unul normal, în sensul că echipa noastră a avut o primă repriză bună, în care am avut iniţiativa, am controlat jocul, am avut o posesie prelungită, dar am suferit, pe undeva, la finalizare. N-aş spune că Ungaria e o echipă de bătut, pentru că nu e uşor să joci împotriva unei echipe care vrea să câştige, care are un gabarit impresionant şi care are suporteri fanatici. Nu cred că ne-a lipsit curajul, am făcut un joc bun, în special prima repriză. Am stat bine tactic în teren, din păcate n-am reuşit să avem ocazii”, a spus Iordănescu la TVR1.

RECLAMĂ

”Poate trebuia să atacăm mai mult. Nu ştiu dacă am arătat că suntem o echipă de locul 7, dar suntem pe locul 7. Nu cred că trebuie să fim primii în grupă, noi trebuie să ne îndeplinim obiectivul şi să ne calificăm la Euro. Se poate să pierdem calificarea, pentru că avem un meci greu împotriva Greciei, una dintre cele mai bune echipe din grupă. Jucătorii noştri nu rezistă fizic atunci când joacă la intervale aşa de scurte”, a încheiat selecţionerul României.

RECLAMĂ
Articolul precedentSurse: Mugur Isărescu PLEACĂ din fruntea BNR pentru postul de PREMIER
Articolul următorCine este tânăra care s-a dezbrăcat pe teren la România – Grecia