Acasă STIRI SPORTIVE Inca o plecare de la U Craiova! Reghecampf a mai renuntat la...

Inca o plecare de la U Craiova! Reghecampf a mai renuntat la un jucator

444
0

Laurențiu Reghecampf profită de pauza competițională pentru a ajusta lotul Universității Craiova, pe care îl consideră prea numeros.

Laurențiu Reghecampf renunță la încă un jucător. U Craiova îl trimite în Liga 2. Exclusiv
Universitatea Craiova a urcat pe loc de play-off după două victorii consecutive, cu Rapid și Gaz Metan Mediaș. După un start complicat, Laurențiu Reghecampf pare să fi găsit formula ideală în Bănie.Cu achiziții importante în această vară, Universitatea Craiova are un lot foarte numeros. Chiar prea numeros, pentru gusturile lui Reghe. Care este gata să renunțe la jucătorii care au șanse mici să prindă minute.
Laurențiu Reghecampf renunță la încă un jucător. Cine părăseşte lotul Universităţii Craiova
FANATIK a aflat că primul jucător la care renunță antrenorul Științei este Vasile Constantin, un mijlocaș ofensiv în vârstă de 23 de ani. Acesta va merge sub formă de împrumut la FC Braşov, în Liga 2.
Constantin a fost titularizat surprinzător de Reghe în partida cu FC Voluntari, scor 3-0, dar a fost schimbat la pauză, de Cîmpanu, care a dat un gol şi un assist.A mai prins câteva minute pe final la Arad, plus 9 minute în meciul cu Rapid. A dat pasa de gol pentru Koljic, la reuşita victoriei, dar nu i se pot acorda prea multe merite.
Reghecampf vrea să mai renunţe şi la alţi jucători din lot. Când va lua o decizie finală
După ce a renunţat la Vasile Nicolae, Laurenţiu Reghecampf este hotărât să mai cedeze şi alţi jucători sub formă de împrumut. Cel mai probabil, vor fi alţi doi sau trei jucători care vor pleca.
Universitatea Craiova este în acest moment în cantonament la Braşov, iar Laurenţiu Reghecampf va decide la finalul acestui stagiu de pregătire la cine va mai renunţa. Şi astfel îşi va definitiva lotul pentru acest sezon.Laurenţiu Reghecampf a debutat pe banca Universităţii Craiova pe 29 iulie, în remiza cu albanezii de la FC Laci. Are şase meciuri pe banca Ştiinţei, din care a câştigat 3, a pierdut două şi a remizat unul.
U Craiova a dat lovitura pe piaţa transferurilor şi în această vară. Alex Cicâldău, cedat la Galatasaray pentru 6,5 milioane de euro
A fost o perioadă de transferuri foarte agitată la Universitatea Craiova, cu foarte multe plecări şi sosiri. Cea mai notabilă mutare a fost cedarea lui Alexandru Cicâldău la Galatasaray, pentru 6,5 milioane de euro.
Reagy Ofosu a fost vândut tot în Turcia, la Bursaspor, pentru 150.000 de euro. Iar Stephane Acka a plecat în Israel, la Shmona, pentru 80.000 de euro. De asemenea, U Craiova i-a cedat pe Ivan Mamut şi Andrei Burlacu la FCSB. L-a luat la schimb pe Ionuţ Vînă.

Articolul precedentUn algoritm al Facebook a confundat persoanele de culoare cu maimuţe.
Articolul următorAndrei Ivan și Antoine Conte, gata de joc pentru U Craiova. Cantonament cu zâmbetul pe buze