Acasă STIRI SPORTIVE Gustavo, eroul lui Laurențiu Reghecampf în Universitea Craiova – CFR Cluj: „Am...

Gustavo, eroul lui Laurențiu Reghecampf în Universitea Craiova – CFR Cluj: „Am fost foarte tari împreună și am crezut până în ultimul minut!” –>

350
0

Gustavo, atacantul brazilian în vârstă de 30 de ani al Universității Craiova, a adus un punct important pentru echipa lui Laurențiu Reghecampf în urma meciului cu CFR Cluj.

Universitatea Craiova și CFR Cluj s-au întâlnit sâmbătă seară, în cadrul etapei cu numărul 24 din Liga 1, pe Stadionul „Ion Oblemenco” din Bănie, și au remizat, scor 1-1, după golurile marcate de către Claudiu Petrila, în minutul 14, respectiv Gustavo, în minutul 90+6.

La finalul acestei partide, Gustavo a ținut să aprecieze prezența suporterilor pe stadion și susținerea pe care aceștia le-au oferit-o jucătorilor până în ultimul minut al partidei.

Gustavo, eroul lui Laurențiu Reghecampf în Universitea Craiova – CFR Cluj

Totodată, Gustavo a explicat că echipa lui Laurențiu Reghecampf a avut încredere până la final, mai ales prin prisma faptului că oltenii au avut numeroase ocazii în repriza secundă.

„Suporterii au fost cu noi până în ultimul minut, așa e la Craiova. Am fost foarte tari împreună și am crezut până în ultimul minut și am marcat. Asta e important.

(n.r. despre scandalul de la finalul meciului) Am văzut că portarul a înjurat suporterii noștri și asta nu e frumos. Arbitrul a răspuns, a dat roșu și după a fost o confuzie, nu știu.

(n.r. despre cele două accidentări ale oltenilor) Așa se întâmplă, e de vină și vremea, e frig, e greu pentru noi să jucăm. Dar facem antrenamente și ne pregătim pentru următorul joc. Noi ne gândim să mergem cât mai sus posibil și de mâine deja începem să ne gândim la meciul următor”, a spus Gustavo, la flash-interviul de după meci.

În urma acestui rezultat de egalitate, CFR Cluj rămâne în fruntea clasamentului cu 60 de puncte, având un avans de nouă puncte față de rivala FCSB, care are însă cu un meci mai puțin disputat. De cealaltă parte, Universitatea Craiova rămâne pe locul 5, cu 36 de puncte, având cu un punct mai mult decât Farul Constanța, echipa de pe locul 6.

Articolul precedentGestul care arată că Laurențiu Reghecampf nu va fi dat afară de la Universitatea Craiova! Ce a făcut Marian Copilu, la finalul meciului cu CFR Cluj –>
Articolul următorLaurențiu Reghecampf, furios după egalul cu CFR Cluj: „Am multe probleme!” Ce zice de o posibilă despărțire –>