Acasă STIRI SPORTIVE Gică Hagi, impresionat de Craiova lui Mutu: „Mi-a plăcut mult! E una...

Gică Hagi, impresionat de Craiova lui Mutu: „Mi-a plăcut mult! E una dintre cele mai bune echipe”

460
0

La finalul meciului, Gică Hagi a avut cuvinte de laudă pentru echipa pe care a construit-o Adi Mutu, spunând că este una dintre cele mai bune din campionat.

Farul se pregătește acum pentru amicalul cu Galatasaray, programat în weekend-ul viitor, în pauza pentru meciurile echipelor naționale.

„Noi reprezentăm două cluburi, suntem antrenori, v-am promis că va fi un meci foarte bun și cred că ambele echipe au contribuit la un meci foarte bun. Fiecare a încercat să se impună, să domine ritmul și intensitatea jocului. În multe momente am reușit. Mă bucur pentru băieți, mai ales că au revenit de la 0-1, în deplasare, cu galerie, cu echipă cu tradiție, orgoliu. A fost important pentru noi, am dovedit că am jucat până în ultimul minut și a venit și golul.

Sunt momente când intră și unele când nu intră. Noi am produs fotbal azi. Mergem în continuare, muncim să devenim mai buni. Ne adaptăm la program și încercăm să-i punem și pe ceilalți la punct, care au jucat mai puțin. Avem meci cu Galatasaray săptămâna viitoare, un meci amical frumos și le vom da minute celorlalți.

Mă bucur că jucătorii cred în play-off, dar trebuie să muncim. Am făcut un meci bun, sunt mulțumit de ce am văzut. Mergem pe linia asta, trebuie să ne antrenăm mai bine, să fim mai buni și să fim mai concreți în fața porții, pentru că golul face diferența.

Mi-a plăcut Craiova mult, e una dintre cele mai bune echipe. Au putere, au tehnică bună, dar și noi am avut strategia noastră și ne-a ieșit. E o echipă puternică, da”

După șapte etape, Farul ocupă locul 4, cu 12 puncte, în timp ce U Craiova 1948 se află pe poziția 10, cu 8 puncte.

U Craiova 1948 și Farul au remizat, scor 1-1, în runda a șaptea din Liga 1, astfel că echipele lui Adi Mutu și Gică Hagi adaugă un punct în clasament.

Articolul precedentȚinuta îndrăzneață cu care Loredana Groza a ieșit la plimbare în Paris. Solista a făcut poze în lift pentru a-și arăta abdomenul lucrat
Articolul următorEa e femeia alergică la apă! Ce pățește Niah Selway după ce face baie