Acasă STIRI SPORTIVE Gesturile făcute de Alex Mitriță în fața suporterilor Universității Craiova, după ce...

Gesturile făcute de Alex Mitriță în fața suporterilor Universității Craiova, după ce a marcat împotriva lui FC Botoșani

1789
0

Universitatea Craiova a intrat la vestiare cu un dezavantaj de două goluri la meciul cu FC Botoșani, din etapa cu numărul 26 din SuperLiga României.

Chiar dacă oltenii au controlat prima repriză, formația lui Bogdan Andone a reușit să marcheze de două ori. Ambele goluri au fost semnat de Kaprof (minutele 17 și 41).

Alex Mitriță, gesturi nervoase către fanii Universității Craiova

Cele două goluri marcate de către cei de la FC Botoșani le-a provocat mari nemulțumiri suporterilor celor de la Universitatea Craiova care au făcut deplasarea la meci.

În minutul 53, Alex Mitriță a reușit să reducă din diferență după o acțiune frumoasă în careul advers. Atacantul oltenilor a marcat cu un șut expediat de la marginea careului.

După reușita sa, Alex Mitriță a făcut anumite gesturi îndreptate împotriva propriilor suporteri. Fotbalistul a gesticulat nervos, le-a arătat suporterilor emblema Universității Craiova, pe care ulterior a sărutat-o.

Articolul precedentMĂMUCA FLORENTINA SATMARI, CONDUSĂ PE ULTIMUL DRUM DE COPIII EI, ARTIȘTII! POMOHACI, REVOLTAT: TVR-UL NU A PARTICIPAT!
Articolul următorFC Botoșani – Universitatea Craiova 2-2. Oltenii au egalat în minutul 90+5