Acasă STIRI SPORTIVE FCU pierde la Pitești în min 93, CSU bate la Motru

FCU pierde la Pitești în min 93, CSU bate la Motru

808
0

După mult timp, etapa de liga a II-a se dispută integral de la aceeaşi oră, la final de săptămână fără a ne mai bucura de meciuri în nocturnă sau întinse de-a lungul întregii zile. Cu două intermediare jucate, seria I a ajuns la runda a noua, în timp ce seria a doua ne aduce de abia etapa a şaptea.

La Mioveni, FC Univerersitatea Craiova a suferit prima înfrângere în actuala ediție de campionat, fiind învinsă la Pitești de către CS Mioveni cu scorul de 2-1, după ce la pauză oltenii conduceau cu scorul de 1-0 prin golul marcat de către Bălan în minutul 10. După ce Baird a fost eliminat pentru două caronașe galbene, gazdele au revenit pe tabela de marcaj pe finalul partidei prin reușitele lui Stan (77) și Olteanu (90+3).

Cealaltă echipă a Craiovei, CS Universitatea a învins, scor 1-0, la Motru, formația locala Minerul. Unicul gol a fost marcat de către Ljubincovic care a înscris cu capul după o centrare a lui Dragalina. sursa: ghidsportiv.ro

10 CS Mioveni 8 7 2 2 3 6 9 -3 WDDLL
11 Minerul Motru 4 7 1 1 5 4 7 -3 LLLWL
12 UTA 4 7 1 1 5 4 12 -8 LLLLD