Acasă STIRI SPORTIVE FCU Craiova o bate pe FC Argeș și se duce la 10...

FCU Craiova o bate pe FC Argeș și se duce la 10 puncte de Dinamo!

391
0

FCU Craiova a învins-o pe FC Argeș, scor 1-0, în runda #23 din Liga 1, prima victorie din mandatul #8 al lui Nicolo Napoli în Bănie. Oltenii sunt acum la 10 puncte de Dinamo, care o întâlnește în această seară pe FCSB, iar piteștenii se depărtează de play-off. Baeten (4), șut peste, și Ionuț Șerban (20), execuție în brațele lui Popa, au condimentat prima jumătate de oră din Bănie. Partida a fost echilibrată în continuare, până în repriza a doua, când oltenii au preluat controlul.

FCU Craiova o bate pe FC Argeș și se duce la 10 puncte de Dinamo

Asamoah (48) și Baeten (54) au anunțat golul lui Sidibe din minutul 60. Belgianul lui Napoli a șutat în blocaj la un corner, dar a avut noroc, mingea i s-a întors și a doua oară n-a mai iertat.

Fundașii de la FCU Craiova l-au protejat foarte bine pe goalkeeperul Popa, care nu a fost supus unei presiuni notabile din partea piteștenilor.

Până la final, Compagno putea mări avantajul, dar șutul italianului a trecut puțin pe lângă poarta lui Greab (78).

Cum stau FCU Craiova și FC Argeș în clasament

Astfel, FCU Craiova obține prima victorie din mandatul #8 al lui Nicolo Napoli. Oltenii se clasează pe 14, loc de baraj, la 10 puncte de primul loc direct retrogradabil, ocupat de Dinamo.

FC Argeș ocupă locul 8, iar play-off-ul e tot mai departe de echipa lui Prepeliță.

Articolul precedentJucătorul de poker care are o avere de peste 200 de milioane de dolari a reușit să o dea gata de la prima întâlnire și pe o vedetă Playboy! Ce i-a făcut Dan Blizerian: „E o nebunie! A venit la pachet cu el” >>>
Articolul următorBiletul de adio lăsat de tânărul care s-a aruncat de pe hotelul Intercontinental din Capitală: „Nu mai vreau să mai trăiesc, sunt prea sărac”