Acasă STIRI SPORTIVE FC Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-2! Echipa lui Mirel Rădoi obține primele...

FC Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-2! Echipa lui Mirel Rădoi obține primele trei puncte în grupele Cupei României

321
0

Universitatea Craiova a reușit să o învingă pe FC Hermannstadt, scor 2-0, în cadrul primei etape din cadrul grupelor Cupei României.

RECLAMĂ

Golurile victoriei au fost reușite de către Bogdan Vătăjelu, în minutul 13, și de Valerică Găman, în minutul 89, din penalty.

Echipa lui Mirel Rădoi a obținut primele trei puncte din faza grupelor, în timp ce sibienii au început cu stângul prima ediție a Cupei în acest format.

FC Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-2

Min. 90: Final de meci!

Min. 89: Gool Universitatea Craiova! Valerică Găman transformă lovitura de pedeapsă!

Min. 88: Centraul dictează penalty pentru Universitatea Craiova!

Min. 46: A început a doua repriză!

Min. 45: Pauză la Mediaș!

Min. 12: Gool Universitatea Craiova! Bogdan Vătăjelu deschide scorul

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start:

Hermannstadt (4-2-3-1): Letica – Butean, Antoche, I. Stoica, Opruț – Răuță, Alhassan – P. Petrescu, Năstăsie, C. Popescu – Babic
Rezerve: Muțiu, Bejan, Issah, Sota, Hora, Biceanu, Medina, Oroian, Balaure
Antrenor: Marius Măldărășanu

CSU Craiova (3-4-3): Lazar – Papp, Găman, Mitrea – Martic, Mateiu, Nistor, Vătăjelu – Cîmpanu, Rivaldinho, Roguljic
Rezerve: L. Popescu, Benga, Vînă, Screciu, Hanca, Căpățînă, Florescu, Baiaram, Markovic
Antrenor: Mirel Rădoi

RECLAMĂ
Articolul precedentVedeta Craiovei, ofertă pentru transferul carierei! Mihai Rotaru, dat de gol. ULTIMA ORĂ
Articolul următorDecizia judecătorilor, în cazul artistului care de opt ani își caută fetița / Pleacă în cea mai importantă misiune