Acasă STIRI SPORTIVE Egal total » Chiajna și CS U Craiova s-au întrecut în goluri,...

Egal total » Chiajna și CS U Craiova s-au întrecut în goluri, ratări şi faze frumoase, pentru un 2-2 de zile mari

636
0

Cu un gazon care arată frumos de sus, tribune mici şi acoperite plus o galerie britanică îmbrăcată în alb-verde, Craiova a ajuns lîngă Bucureşti în atmosferă de ligă inferioară engleză.

RECLAMĂ

Şi a ratat la fel în prima repriză. Nici surpriza tînără Ivan şi nici Bawab, ultimul cu un şut bun, respins greu de Rîmniceanu, nu s-au împrietenit cu reuşita. Însă corul comun Cârţu – Săndoi – fani ilfoveni, puşi pe etajere şi pe voci diferite, a fost tranşat de gazde: cu şapte minute înaintea pauzei, Maftei a săltat o lovitură liberă de la marginea careului şi a pictat tabela!

Click aici pentru VIDEO!

Final oriental

Doar patru minute pentru 1-0, căci Tîrnăcop a egalat imediat. Iar după pauză, protagonistul cu banderolă din apărarea ilfoveană a clacat. Mai întîi, Maftei l-a pierdut pe drum pe Ivan, şutul acestuia zguduind transversala. Apoi, Bawab l-a păcălit, iar iordanianul n-a mai greşit ţinta. A făcut 2-1 şi a „pozat” în stil de supererou în faţa galeriei alb-albastre.

Însă Dina n-a lăsat Oltenia pe podium. A egalat cu opt minute înainte de final, un gol care a făcut finalul animat, cu încă o transversală, şi scorul atît de ciudat pentru plicticoasa, în ultima vreme, Ligă 1. 2-2!

Lovin a plecat!

Scandal în trupa ilfoveană chiar înaintea partidei. Unul dintre pilonii din acest campionat, închizătorul Florin Lovin, şi-a reziliat contractul cu Concordia. Asta după ce intrase în conflict cu antrenorul Marius Baciu şi nu fusese convocat pentru meciul de ieri după-amiază. Lovin era cunoscut drept un apropiat al fostului antrenor Marius Şumudică.

sursa: gso.ro

caseta chiajna

RECLAMĂ
Articolul precedentOana Radu: „Am luat pastile pentru slabit!”
Articolul următorSorin Cârţu, atac fără precedent la adresa unui arbitru: „A făcut pe Dumnezeu”