Acasă STIRI SPORTIVE După ce Universitatea Craiova a dat lovitura în minutul 90+6, Gâlcă este...

După ce Universitatea Craiova a dat lovitura în minutul 90+6, Gâlcă este sigur: ”Puteam câștiga la 3 goluri diferență”

146
0

Rapid a fost învinsă de Universitatea Craiova, scor 1-2, în cadrul etapei a șaptea a play-off-ului SuperLigii României

RECLAMĂ

Astfel, giuleștenii au rămas fără victorie în play-off și ocupă locul cinci în clasament, cu 29 de puncte. De cealaltă parte, oltenii au urcat pe locul doi în SuperLigă, cu 37 de puncte, la egalitate cu CFR Cluj.

Costel Gâlcă este sigur că Universitatea Craiova putea câștiga la o diferență mai mare

Alexandru Crețu a dat golul victoriei în minutul 90+6 al partidei. La finalul meciului din Giulești, Costel Gâlcă și-a lăudat elevii și a susținut că formația sa putea câștiga la o diferență mai mare.

De asemenea, antrenorul Universității Craiova a oferit mai multe detalii despre evoluțiile lui Andrei Ivan din ultimele meciuri, care a marcat primul gol al oltenilor în Giulești.”Cred că am început destul de bine meciul. Ne-am creat ocazii și am avut șansa de a ne desprinde și de a câștiga chiar la trei goluri diferență. Au marcat pe greșelile noastre. Și-au creat unele ocazii.

În afară de goluri, de pase de gol, Crețu a avut o poziționare foarte bună în centrul terenului. Am avut o dezorganizare în mai multe momente ale meciului, dar avem nevoie de timp.

Sunt fericit că am luat cele trei puncte. Cred că trebuie să avem mai multă siguranță și în atac și în apărare.

Pentru mine Ivan este atacant, dar joacă de mult timp extremă. Se simte bine pentru că a avut goluri în acest meciuri și pentru că poziția lui în teren și sprijinul colegilor îi dau mai multe opțiuni.

Trebuie să avem atitudine, personalitate, iar ceea ce lucrăm să se vadă în meciuri. Baiaram a ieșit din teren, vedem rezultatul mâine poimâine.”, a spus Costel Gâlcă la flash-interviu.

RECLAMĂ
Articolul precedentCâți bodyguarzi ”l-au apărat” pe Dan Șucu de jurnaliști după Rapid – Craiova! Oamenii patronului, mesaj pentru presă
Articolul următorCe concluzii au tras Andrei Ivan și Nicușor Bancu, după victoria cu Rapid din Giulești