Acasă STIRI SPORTIVE Dorinel Munteanu, nemilos după înfrângerea cu Universitatea Craiova: ”Mă simt umilit. Am...

Dorinel Munteanu, nemilos după înfrângerea cu Universitatea Craiova: ”Mă simt umilit. Am greșit câteva transferuri”

799
0

Oțelul Galați a pierdut, pe teren propriu, în fața celor de la Universitatea Craiova, cu scorul de 1-3, într-un meci din cadrul etapei a 17-a din SuperLigă.

RECLAMĂ

Golurile din acest meci au fost marcate de Alexandru Pop (minutul 2o, din penalty) pentru gălățeni, respectiv Alexandru Mitriță (minutele 53, 80 și 83) pentru olteni.

Dorinel Munteanu: ”Mă simt umilit. Am greșit câteva transferuri”

La finalul partidei disputate la Galați, Dorinel Munteanu (55 de ani), antrenorul celor de la Oțelul, s-a arătat extrem de dezamăgit de prestația elevilor săi din a doua repriză, când formația sa a încasat 3 goluri de la Alexandru Mitriță.

De asemenea, tehnicianul a mărturisit că s-a simțit umilit după acest eșec și a transmis, printre rânduri, că va renunța la o parte dintre jucători în perioada de transferuri din iarnă.

”N-are nicio legătură nebunia dinaintea meciului cu jocul propriu-zis (n.r. Dorinel Munteanu și mai mulți suporteri ai Oțelului au curățat terenul de zăpadă pentru a se disputa partida cu Universitatea Craiova). Nu aceasta a fost cauza eșecului din această seară. Am făcut o primă repriză foarte bună, în care adversarul nu a contat.

În a doua repriză nu știu ce s-a întâmplat cu jucătorii mei, dar mă simt umilit de această înfrângere și sunt responsabil de acest eșec. Jocul unora dintre fotbaliștii mei a fost unul foarte, foarte slab. Nu vreau să dau nume, voi analiza în această seară. Se pare că am greșit câteva transferuri, dar încerc să scot maxim din aceste jocuri până la sfârșitul anului, iar după aceea mă orientez”, a spus Dorinel Munteanu, la flash-interviu.

Totodată, Dorinel Munteanu le-a transmis un mesaj oficialilor Oțelului Galați că-și dorește un buget consistent, prin care să poată aducă la echipă jucători de calitate.

”Vreau să transmit că am nevoie de un buget, de salarii, de bani ca să aduc jucători care să se ridice la nivelul pretențiilor mele. Se vor lua măsuri foarte mari (n.r. după această înfrângere cu Universitatea Craiova), și financiare, și de schimbare a echipei”, a mai spus tehnicianul.Rezumat Oțelul Galați – Universitatea Craiova, scor 1-3

RECLAMĂ
Articolul precedentSingura femeie din zodiac care le face mereu față bărbaților! Ea nu se lasă niciodată intimidată de ei
Articolul următorCe i-a transmis Alex Mitriță lui Edi Iordănescu, după cele trei goluri marcate cu Oțelul