Acasă STIRI SPORTIVE De ce se teme Laurențiu Reghecampf înainte de FCSB – Craiova —->

De ce se teme Laurențiu Reghecampf înainte de FCSB – Craiova —->

340
0

Universitatea Craiova joacă împotriva FCSB-ului duminică, de la ora 19:00, în direct la Digi Sport 1, în derby-ul etapei a treia a play-off-ului Ligii 1.

La conferința de presă premergătoare jocului, Laurențiu Reghecampf, antrenorul formației din Bănie, a transmis că FCSB reprezintă un adversar incomod pentru echipa sa.

De ce se teme Laurențiu Reghecampf înainte de FCSB – Craiova

Laurențiu Reghecampf a evidențiat pregătirea fizică a FCSB-ului, formație care a câștigat numeroase puncte cu goluri marcate după minutul 90, inclusiv în precedentul meci cu Universitatea Craiova, 3-2, și a transmis că pericolul poate veni de la Florin Tănase, dar și prin șuturi de la distanță, procedeu la care excelează Octavian Popescu.

FCSB este o echipă foarte bine pregătită fizic, poate duce meciuri la intensitate maximă până în minutul 95, a câştigat multe puncte cu goluri marcate pe final.

Trebuie să fim atenţi la calitatea jucătorilor din faţă a celor de la FCSB, sunt inteligenţi, au tehnică bună, pot scoate adversari din joc, pot face diferenţa oricând. Îl au pe Florin Tănase. La fel, trebuie să fim atenţi şi la şuturile de la distanţă ale lor”, a spus Laurențiu Reghecampf.

Șapte puncte între FCSB și Universitatea Craiova

Înaintea meciului direct, FCSB este pe locul doi în Liga 1, cu 37 de puncte, în timp ce Universitatea Craiova are șapte puncte mai puțin și ocupă a treia poziție a ierarhiei.

În sezonul regulat, FCSB a câștigat ambele meciuri cu Universitatea Craiova, 4-1 pe Arena Națională și 3-2 în Bănie.

Articolul precedentUn medic tânăr și cu tatuaje s-a oprit în dreptul unui bătrân adus cu targa la Urgențe. S-a apropiat de el, iar ce-a urmat este cu adevărat emoționant
Articolul următorFCSB – Universitatea Craiova, meci decisiv pentru ”roș-albaștri”. Gigi Becali e sigur: ”Nu câștigi, s-a terminat!” —->