Acasă STIRI SPORTIVE Dan Nistor, reacție nervoasă la meciul cu Astra. Ce a făcut imediat...

Dan Nistor, reacție nervoasă la meciul cu Astra. Ce a făcut imediat după ce Papură l-a schimbat

308
0

Astra Giurgiu și Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 17 din Liga 1.

RECLAMĂ

Dan Nistor, reacție nervoasă la meciul cu Astra. Ce a făcut după ce Papură l-a schimbat

După ce Hugo de Sousa a deschis scorul în minutul 16, iar Alexandru Cicâldău a adus egalarea la ultima fază a primei reprize, Corneliu Papură a schimbat întreaga linie ofensivă pentru a căuta golul decisiv în partea secundă.

Antrenorul Craiovei, aflat în tribune la acest meci, din cauza suspendării, i-a scos de pe teren, rând pe rând, pe Cîmpanu, Mamut și Ofosu, iar în minutul 83 a venit rândul lui Dan Nistor, care nu a primit prea bine decizia lui Papură.

Mijlocașul oltenilor, care a reușit să paseze decisiv la reușita lui Cicâldău, a fost înlocuit de Mihai Căpățînă, s-a îndreptat nervos către banca de rezerve, a aruncat mănușile și a plecat direct la vestiare.

• 19 meciuri și 3 pase decisive a strâns Nistor la Craiova, în acest sezon

Reacția lui Dan Nistor, după ce a fost schimbat la meciul Astra – Universitatea Craiova 1-1