Acasă STIRI SPORTIVE Cristiano Bergodi și ”furia” naturii. Moment epic cu antrenorul Craiovei protagonist, la...

Cristiano Bergodi și ”furia” naturii. Moment epic cu antrenorul Craiovei protagonist, la finalul partidelor cu Viitorul

252
0

Universitatea Craiova și FC Viitorul au organizat două meciuri amicale astăzi, sâmbătă, 6 iunie. Cele două formații au făcut spectacol, după ce au reușit să marcheze de șase ori.

RECLAMĂ

La interviul de final, Cristiano Bergodi (55 de ani) a fost protagonistul unui moment haios. Tehnicianul oltenilor a devenit ”victima” naturii furioase.

Din cauza vântului care bătea puternic, panoul din spatele antrenorului italian s-a prăbușit. Bergodi a fost surprins inițial, s-a ferit, dar apoi s-a amuzat și el pe seama întâmplării.

Universitatea Craiova și Viitorul și-au împărțit victoriile

În prima partidă, disputată de la ora 11:00, elevii lui Gică Hagi s-au impus clar cu 3-0, după ce toate reușitele au fost înscrise în prima repriză. Louis Munteanu cu o dublă și Cosmin Bîrnoi au fost cei care au stabilit scorul final.

În ceea ce privește a doua partidă, cea de la ora 14:30, jocul nu a mai fost atât de dezechilibrat. Tot constănțenii au deschis scorul, prin Rivaldinho, însă Cristi Bărbuț a egalat, iar scorul pauzei a fost 1-1.

În minutul 81, același Cristi Bărbuț a reușit un gol superb, direct în vinclu, și a adus victoria echipei sale, scor final 2-1, reușind să spele rușinea suferită în primului meci.

sursa: digisport.ro