Acasă STIRI SPORTIVE Costel Gâlcă a transmis un mesaj clar după ce a învins-o pe...

Costel Gâlcă a transmis un mesaj clar după ce a învins-o pe FCSB

112
0

Universitatea Craiova a învins-o pe FCSB, scor 2-0, în cadrul etapei cu numărul 8 din play-off-ul SuperLigii României.

Victoria a fost una extrem de importantă pentru olteni. Formația din Bănie a egalat-o la puncte pe CFR Cluj, care a învins-o și ea pe Rapid în această etapă.

Raul Silva și Andrei Ivan au marcat golurile care au asigurat victoria echipei antrenate de Costel Gâlcă.

Costel Gâlcă, după ce a învins-o pe FCSB: ”Era important pentru noi să câștigăm azi, având în vedere rezultatele din ultimele meciuri”

FCSB avea o serie de 4 victorii consecutive în fața Craiovei. Prezent la flash-interviu, Costel Gâlcă a oferit primele reacții după victoria obținută și a subliniat cât de important a fost triumful obținut pe Ion Oblemenco, având în vedere eșecurile suferite în ultimele confruntări directe.”Mă bucură faptul că a marcat Andrei Ivan din nou. Am înscris destul de repede, iar acest lucru a fost foarte important, s-a văzut din atitudinea jucătorilor.

După vreo 20 de minute am făcut pasul înapoi și nu am mai ținut de minge. Am cedat total terenul în repriza a doua, dar am avut câteva contre periculoase, iar apoi am reușit să fructificăm un contraatac.

Sunt meciuri decisive pentru noi. Sper să facem un meci bun la Constanța și să plecăm cu cele trei puncte.

Vlădoiu a făcut meciuri foarte bune. Am preferat să-l băgăm în repriza a doua și s-a văzut că a făcut diferența. Era important pentru noi să câștigăm azi, având în vedere rezultatele din ultimele meciuri”, a declarat Costel Gâlcă la flash-interviu.

Articolul precedentReacția lui Alex Băluță, după ce a fost fluierat și înjurat de tot stadionul în Universitatea Craiova – FCSB 2-0
Articolul următorTavi Popescu a surprins pe toată lumea, după Universitatea Craiova – FCSB! Anunțul făcut în direct