Acasă STIRI SPORTIVE Clujenii, nervoși după înfrângerea cu Universitatea Craiova: ”Care e problema?” —->

267
0

CFR Cluj a pierdut dramatic pe stadionul Ion Oblemenco, 2-3 cu Universitatea Craiova, în etapa cu numărul patru din play-off-ul Ligii 1. Roguljic a marcat golul victoriei oltenilor la ultima fază a meciului.

RECLAMĂ

Craiovenii au deschis scorul prin Crețu, însă CFR Cluj a întors scorul grație reușitelor lui Bordeianu și Petrila. Markovic, introdus la pauză în locul lui Koljic, a restabilit egalitatea la jumătatea reprizei secunde, iar Roguljic, arma secretă a lui Reghecampf, a adus bucuria pe Oblemenco.

Mihai Bordeianu, nervos după înfrângerea CFR-ului la Craiova: ”Care e problema”

Bordeianu, autorul primului gol al CFR-ului, s-a arătat extrem de nervos după înfrângerea echipei sale și le-a transmis un mesaj celor care, crede el, se bucură că liderul a pierdut cu Universitatea Craiova.

Un final nefericit pentru noi. Nu știu, e păcat. Am avut, ca la ultimul meci jucat la Craiova, avantaj, iar în minutul 96 am luat gol. Ne așteaptă un meci greu cu FCSB și trebuie să arătăm că suntem campioana ultimilor patru ani și să câștigăm, dacă vrem să mai luam campionatul.

Cred că toți sunt foarte fericiți că CFR Cluj a pierdut și se joacă titlul, dar suntem jucători cu experiență și vom gestiona bine situația. Cu siguranță! Când CFR nu ia goluri, `joc urât`, când luăm, `ce se întâmplă`? Nu trebuie să dăm vina că n-a fost Petrescu pe bancă, suntem jucători cu experiență și nu trebuie să ne legăm de lucrurile astea.

Ar fi păcat să ne găsim alibiuri. Ce să fac dacă oamenii mă critică? Să stau să plâng că mi-a zis unul că am fost slab? Și criticile sunt benefice dacă le iei ca atare. Au mai fost momente grele în ultimii ani și cred că le-am gestionat foarte bine. Toată lumea pune presiune pe noi. E un joc pierdut, următorul joc ne revenim și avem șansa să luăm toate cele trei puncte. Care e problema?”, a declarat Mihai Bordeianu.

RECLAMĂ
Articolul precedentCE MECI! CE VICTORIE! CE GOLURI! CE NEBUNIE! CE INSPIRAȚIE! CE SCOR! CE ATMOSFERĂ! CE FINAL DE MECI! S-a terminat Universitatea Craiova – CFR Cluj cu un scor uluitor –>
Articolul următorJovan Markovic, entuziasmat după victoria cu CFR Cluj: ”Ne batem chiar la campionat” —->