Acasă STIRI SPORTIVE CE MECI! CE VICTORIE! CE GOLURI! CE NEBUNIE! CE INSPIRAȚIE! CE SCOR!...

CE MECI! CE VICTORIE! CE GOLURI! CE NEBUNIE! CE INSPIRAȚIE! CE SCOR! CE ATMOSFERĂ! CE FINAL DE MECI! S-a terminat Universitatea Craiova – CFR Cluj cu un scor uluitor –>

271
0

Universitatea Craiova – CFR Cluj 3-2, în etapa a 4-a din play-off-ul Ligii 1 | Ce nebunie în Bănie! Laurențiu Reghecampf super-inspirat! Oltenii dau lovitura în ultimul minut

Partida dintre Universitatea Craiova și CFR Cluj s-a disputat duminică seară, în cadrul etapei a patra din play-off-ul Ligii 1, pe Stadionul „Ion Oblemenco” din Bănie, iar oltenii au învins cu scorul de 3-2.

Scorul a fost deschis de către Alexandru Crețu, în minutul 18, însă Bordeianu a restabilit egalitatea pe finalul primei reprize.

În partea secundă a jocului, Petrila a înscris în poarta oltenilor și a dus-o pe CFR Cluj în avantaj, dar nu pentru mult timp. În minutul 69, Markovic a trimis din marginea careului și a restabilit egalitatea.

În Bănie a fost declanșată nebunia însă în ultimul minut al prelungirilor. Proaspăt intrat pe teren, Roguljic a trimis puternic din zona punctului cu var și a adus victoria echipei lui Laurențiu Reghecampf.În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova se apropie la un punct de FCSB, cu 36 de puncte, însă roș-albaștrii mai au de disputat un meci. Astfel, oltenii îi dau șansa echipei lui Toni Petrea să se apropie la cinci puncte de liderul CFR Cluj, fiind acum o diferență de opt puncte între cele două.

Articolul precedentLaurențiu Reghecampf și-a mitraliat fundașii, după victoria cu CFR Cluj: „În prima fază a greșit Nicușor Bancu. Acolo trebuia să respingem” –>
Articolul următorClujenii, nervoși după înfrângerea cu Universitatea Craiova: ”Care e problema?” —->