Acasă Uncategorized Andrei Ivan și Alex Mitriță îi aduc victoria Universității Craiova pe terenul...

Andrei Ivan și Alex Mitriță îi aduc victoria Universității Craiova pe terenul lui Poli Iași

388
0

Poli Iași – Universitatea Craiova 1-4, în etapa a cincea din Superliga | Oltenii avură pornirea grea! Au fost conduși, dar Alex Mitriță a redresat corabia

Meciul dintre Poli Iași și Universitatea Craiova s-a disputat sâmbătă seară, în cadrul etapei a cincea din Superliga, pe Stadionul „Emil Alexandrescu”.

Moldovenii au deschis scorul în minutul 44, prin căpitanul Alin Roman care a dus-o pe Poli Iași în avantaj la vestiare

În partea a doua a jocului, același Alin Roman a încasat cartonașul roșu, în minutul 59, în urma unui fault asupra lui Ștefan Baiaram.

Oltenii au reușit să restabilească egalitatea în minutul 66, prin lovitura de cap a lui Jovan Markovic, iar Alex Mitriță a pasat decisiv pentru Andrei Ivan, în minutul 78, și oltenii au preluat conducerea.În minutul 90, Alex Mitriță a înscris și el și a majorat diferența în favoarea Universității Craiova. Patru minute mai târziu, Ante Roguljic și-a trecut și el numele pe tabelă și a închis astfel jocul la scorul de 4-1 pentru olteni.