Acasă STIRI SPORTIVE Alex Mitriță, primul gol la PAOK-ul lui Răzvan Lucescu, în Conference League!

Alex Mitriță, primul gol la PAOK-ul lui Răzvan Lucescu, în Conference League!

396
0

Fotbalistul lui Răzvan Lucescu, transferat de PAOK Salonic sub formă de împrumut de la New York City, în ultimele zile ale ferestrei de mercato, a înscris pentru vicecampioana Greciei în minutul 56, ducând rezultatul la 2-0. Chuba Akpom deschisese scorul în minutul 45+2.

Reușita lui Mitriță a venit după un corner. Mingea a lovit bara din dreapta portarului de la Lincoln, iar apoi a ricoșat în careul mic. Fostul jucător al Universității Craiova s-a aflat la locul potrivit și a trimis în plasă.

Pentru Mitriță este primul gol marcat la PAOK Salonic. El a mai prins aproximativ jumătate de oră pe teren în meciul cu Giannina, din campionat, scor 0-1.

Lincoln Red Imps este campioana Gibraltarului, pe care CFR Cluj a întâlnit-o în turul 2 preliminar din preliminariile Champions League. Ardelenii s-au impus cu 4-1 la general.

Pe lângă PAOK și Lincoln, în grupa F a Conference League se mai află danezii de la FC Copenhaga și slovacii de la Slovan Bratislava.

Articolul precedentApel disperat de pe patul de spital. A sunat la 112 pentru a cere să fie dusă la toaletă
Articolul următorVrem să câștigăm!” Mititelu Jr. e gata să le dea ”o palmă peste nas” celor de la Universitatea Craiova