Acasă STIRI SPORTIVE Alb-albaștrii au jucat beton sub comanda lui Bon!

Alb-albaștrii au jucat beton sub comanda lui Bon!

327
0

Dragoș Bon a făcut ce nu a putut Victor Pițurcă! În timpul meciului, Rotaru a oprit negocierile cu antrenorul dorit!

raiova a dat de pământ cu Poli Iași, chiar în Copou. Oltenii au rupt seria de meciuri fără victorie din timpul lui Papură și au jucat de parcă abia așteptau ca antrenorul lor să fie demis. Cu Dragoș Bon interimar, alb-albaștrii au arătat exact fotbalul pe care și-l dorește Mihai Rotaru și i-au învins pe moldoveni cu scorul de 3-0. Ofensiva și-a revenit brusc. Ce-i drept, tinerii Baiaram și Cîmpanu au fost motoarele din atac și au arătat că au meritat șansa pe care antrenorul le-a dat-o. Ajutați de cel mai puternic mijloc din Liga 1: Nistor, Mateiu, Cicâldău, Ivan și cei doi tineri abia că i-au lăsat să respire pe adversari în prima repriză. Apărarea formației din Bănie nu a avut mari probleme la Iași, acolo unde Andrei Cristea și-a început cariera de antrenor cu un eșec usturător în fața fostei sale echipe.

Bon a reușit să facă ce nu a putut Victor Pițurcă și l-a învățat „schema” pe Andrei Ivan, care a făcut un meci foarte bun în poziția de vârf și a marcat primul gol al partidei. Pentru Craiova au mai marcat Nistor și Cîmpanu, fiecare cu execuții frumoase.sursa: https://3minute.net/beton-sub-comanda-lui-bon/

Articolul precedentAndrei Ivan știe cine ar trebui să fie antrenorul Craiovei: ”Merită!”. Propunere surpriză a atacantului
Articolul următorCraiovenii s-au bătut în Mall: un tânăr a întrat în spital!