Acasă STIRI SPORTIVE Universitatea Craiova, victorie la limită cu o echipă de Liga 2 în...

Universitatea Craiova, victorie la limită cu o echipă de Liga 2 în ultimul amical al verii

230
0

Sezonul 2024 / 2025 al SuperLigii se apropie, iar echipele din primul eșalon se întorc în țară din cantonamentele programate în această vară.

Printre formațiile care au decis să se pregătească în străinătate în această pauză competițională s-a numărat Universitatea Craiova, care a stat timp de aproximativ două săptămâni în Austria, unde a jucat mai multe meciuri amicale

Deși a revenit în România doar de câteva zile, echipa pregătită de Costel Gâlcă (52 de ani) a decis să mai dispute un meci de pregătire ”pe ultima sută de metri” împotriva unei formații de ligă secundă.

Universitatea Craiova, victorie cu 1-0 în fața celor de la CSC Dumbrăvița, în ultimul amical al verii

Universitatea Craiova a jucat un meci amical împotriva celor de la CSC Dumbrăvița în cursul zilei de sâmbătă (6 iulie), la baza sportivă Lunca Jiului, și s-a impus cu scorul de 1-0. Unicul gol al acestei partide de pregătire a fost marcat de Alexandru Mitriță (29 de ani) în minutul 68.

Cel mai probabil, acesta va fi ultimul ”antrenament” al oltenilor înainte de debutul noului sezon de SuperLigă. În prima etapă a noii ediții de campionat, Universitatea Craiova va juca, în deplasare, împotriva celor de la Hermannstadt. În celelalte amicale jucate de Craiova în această vară, oltenii au înregistrat o victorie (1-0 cu Legia Varșovia) și trei înfrângeri (1-2 cu Pafos, 1-4 cu Ludogorets, 1-2 cu St. Gallen).

Articolul precedentUn cub de unt și puțin gem, cu asta ar trebui sa se hrănească pacientele de la Maternitatea “Elena Doamna” din Iași
Articolul următorAdrian Mititelu, evacuat cu poliția din Tribunal, la procesul cu FRF. Incredibil ce au făcut oamenii legii cu el afară