Acasă STIRI SPORTIVE Ștefan Baiaram a prins curaj după cele două goluri cu UTA Arad....

Ștefan Baiaram a prins curaj după cele două goluri cu UTA Arad. Mesajul pe care l-a transmis către Sepsi

506
0

Golurile meciului de la Arad au fost semnbate de către Abeid, în minutul 13, respectiv Ștefan Baiaram, în minutele 45+1 și 57. Paul Anton a fost eliminat în minutul 50 al partidei.

Ștefan Baiaram, după ce i-a adus victoria Universității Craiova cu UTA Arad

După jocul bun practicat cu UTA, Ștefan Baiaram a transmis că cei de la Sepsi, adversarii din runda următoare, nu vor avea prea multe șanse în fața sa și a colegilor săi, dacă vor evolua la fel ca în meciul de la Arad.

Nu datorită prestației mele. Consider că toată echipa a făcut un joc excelent. Ne-a mobilizat Mister la pauză, că avem un joc bun și trebuie să insistăm și va intra și golul doi.

Sunt fizic bine, nu sută la sută. Pas cu pas o să revin la forma mea bună. Eu sper de la meciul următor să fiu sută la sută.

Va fi un meci greu cu Sepsi, o echipă arțăgoasă. Sunt sigur că nu vor avea nicio șansă (n.r. dacă vor juca la fel ca în meciul cu UTA)”, a spus Ștefan Baiaram, la finalul meciului cu UTA.

În urma rezultatului din etapa a 15-a a Ligii 1, Universitatea Craiova a urcat pe locul patru, cu 24 de puncte, în timp ce UTA Arad se află pe locul 13, cu 16 puncte.

Articolul precedentUTA Arad – Universitatea Craiova 1-2. Dan Nistor l-a ”servit” de două ori pe Baiaram! Presiune pe Ilie Poenaru
Articolul următorGuvernanții s-au răzgândit din nou! Cât vor crește pensiile românilor în 2023