Acasă STIRI SPORTIVE România U21 – Germania U21 2-4. Visul frumos s-a terminat. Capul sus,...

România U21 – Germania U21 2-4. Visul frumos s-a terminat. Capul sus, băieți!

690
0

România U21 – Germania U21 2-4

UPDATE Min. 90+6 – Final de meci la Bologna. Germania învinge cu 4-2 și merge în finală.

UPDATE Min. 90+4 – Gol Germania. Amiri îl învinge pe Radu după ce execută impecabil lovitura liberă, de la aproximativ 18 metri.

UPDATE Min. 90+3 – Schimbare la nemți. Iese Dahoud și intră Koch.

UPDATE Min. 90+2 – Pașcanu face un nou fault la marginea careului de 16 metri și vede direct cartonașul roșu. România va juca în 10.

UPDATE Min. 90 – Gol Germania! Waldschmidt execută excelent lovitura liberă și Radu se vede învins.

UPDATE Min. 88 – Schimbare la nemți. Iese Eggestein și intră Maier.

UPDATE Min. 87 – Pașcanu vede cartonașul galben pentru un fault la marginea careului de 16 metri.

UPDATE Min. 87 – Schimbare la tricolori. Iese Pușcaș și intră Petre.

UPDATE Min. 86 – Ocazie uriașă pentru Germania. Nmecha rămâne singur cu Radu, după ce câștigă un duel cu Nedelcearu, dar șutează total greșit din 11 metri.

UPDATE Min. 83 – Ocazie mare pentru Germania. Amiri pătrunde în careu, sutează, Radu respinge în față, dar Waldschmidt ratează șutul din 6 metri.

UPDATE Min. 79 – Schimbare în echipa Germaniei. Iese Neuhaus și intră Nmecha. Arbitrul a dat o nouă pauză de hidratare.

UPDATE Min. 71 – Ocazie pentru Germania. Waldschmidt nu prinde cadrul porții din interiorul careului de 16 metri.

UPDATE Min. 69 – Schimbare la tricolori! Ciobanu intră în locul lui Cicâldău.

UPDATE Min. 65 – Germania domină în aceste momente.

UPDATE Min. 62 – Pauză de hidratare.

UPDATE Min. 55 – Prima schimbare în echipa noastră. Ivan este înlocuit cu Coman.

UPDATE Min. 51 – Gol Germania! Waldschmidt egalează din penalty.

UPDATE Min. 51 – Ianis Hagi vede cartonașul galben.

UPDATE Min. 50 – Penalty pentru Germania. Ianis Hagi îl trage în careu pe Dahoud, iar centralul dictează lovitură de la 11 metri.

UPDATE Min. 47 – Tah vede cartonașul galben după un fault la Pușcaș.

UPDATE Min. 46 – A început repriza a doua. România a avut lovitura de start.

UPDATE Min. 45+6 – Pauză la Bologna. România conduce după o primă repriză excelentă.

UPDATE Min. 45+5 – Ocazie mare pentru România! Pușcaș este aproape de a face tripla. Lovitura sa de cap este respinsă de pe linia porții de portarul nemților.

UPDATE Min. 44 – GOOOOOOOOLLLLL ROMÂNIA! Nebunieeee la Bologna! Pușcaș face dubla cu o lovitură de cap, după o centrare excelentă a lui Ivan, și-i aduce pe tricolori în avantaj.

UPDATE Min. 43 – România domină Germania. Tricolorii mici au o posesie de 64%.

UPDATE Min. 36 – Andrei Ivan vede cartonașul galben, după un fault.

UPDATE Min. 31 – Ocazie mare pentru tricolorii mici! Băluță șutează periculos, portarul advers respinge, mingea ajunge la Pușcaș care încearcă să o salte peste goalkeeper-ul nemților. Acesta este atent și respinge în corner.

UPDATE Min 26. – Goooollll România! Pușcaș egalează din penalty.

UPDATE Min. 25 – Baumgartl vede cartonașul galben.

UPDATE Min. 24 – Penalty pentru România! Tricolorii au cerut penalty după un contact între Baumgartl și Hagi. Arbitrul a avut nevoie de intervenția VAR pentru a dicta lovitură de la 11 metri.

UPDATE Min. 21 – Gol Germania! Amiri deschide scorul după un contraatac școală. Man ratează o ocazie mare, nemții recuperează mingea la marginea propriului careu de 16 metri, iar Amiri îl învinge pe Radu cu un șut de la marginea careului nostru de 16 metri.

UPDATE Min. 19 – Ocazie pentru Germania. Oztunali îl pune la încercare pe Radu, dar goalkeeper-ul român este la post și reține.

UPDATE Min. 17 – Prima pauză de hidratare a meciului. Se joacă pe o temperatură de 39 de grade Celsius.

UPDATE Min. 12 – Ocazie România! Ivan trece pe lângă deschidere scorului. Hagi execută bine un corner, dar lovitura de cap trimisă de jucătorul celor de la Krasnodar este respinsă de fundașii adverși.

UPDATE Min. 5 – Cele două echipe au început meciul prudent. Nicio formație nu și-a creat vreo ocazie de gol până în acest moment.

Sursa : Digi sport

Articolul precedentIncident şocant pe Calea Victoriei, în Bucureşti! O tânără aflată pe trotinetă electrică, lovită în plin de o şoferiţă
Articolul următorUn urs rănit a murit după ce a agonizat ore în șir în fața oamenilor nepăsători