Acasă Stiri Craiovenilor le-a șuierat glonțul pe la urechi!

Craiovenilor le-a șuierat glonțul pe la urechi!

241
0

Cu o apărare de cascadorii râsului, FCU Craiova pierde puncte în comuna Recea. Putea fi însă și mai rău.

Comuna Recea – FCU Craiova 3-3 (1-1)
Au marcat: Coman 45+3, Luboya 49, Rus 69 / Bălan 27 (pen), Anghelina 58, V. Munteanu 66
Stadion: Recea, spectatori: 500
Comuna Recea: Bota (cpt.) – Jucan (Văsălie 68′), Bakmaz, Oiță, R. Ispas – Szecui, Micaș – Luboya, R. Rus (Cordoș 86), Mărieș (Potcoavă 68′) – M. Coman. Antrenor: Nicolae Constantin
FCU Craiova 1948 SA: Popa – R. Negru, Diakite, Gugu (cpt.), Huyghebaert (Gîț 46′) – Albu, Paramatti (Anghelina 53′), Baeten – Ciolacu (Raicea 53′), Bălan, Munteanu (Cacheiro 70′). Antrenor: Nicolo Napoli

Avertismentul din runda trecută, când Recea a câștigat cu Rapid, nu este luat prea în serios de olteni. Cu câteva zeci de suporteri alături, care au bătut drumul până în zona metropolitană a orașului Baia Mare pentru a-și vedea pe viu favoriții, în premieră în acest sezon, jucându-se pe singurul stadion din România unde pot asista spectatori, echipa lui Napoli pornește meciul peste adversar. Dominarea teritorială este concretizată în minutul 27, când Claudiu Bălan transformă un penalty scos tot de el. La vestiare se va merge umăr la umăr, după ce vârful Coman înscrie la ultima fază a reprizei, profitând de marcajul larg al lui Diakite.

Comuna Recea – FCU Craiova 3-3

Actul al doilea începe la fel de prost cum se încheie primul: cu gol al gazdelor, dar de Luboya, găsit perfect pe o „gaură” din defensiva alb-albastră. Napoli îi introduce pe Anghelina și Raicea, care întorc soarta meciului și scorul. Primul execută magic o lovitură liberă, direct în vinclu. Al doilea pasează magistral pentru Munteanu, care-l lobează pe goalkeeper-ul advers. Însă avantajul craiovenilor durează 3minute. Rus e lăsat nemarcat în mijlocul careului, la o lovitură liberă de pe dreapta a băimărenilor, și plasează cu latul pentru 3-3. Pe finalul meciului, Popa iese aiurea din poartă, se ciocnește de Negru, iar un adversar rămâne singur cu poarta goală, dar n-o nimerește. Craiova scapă cu un egal și este pe primul loc în clasament, cu un punct în fața celor de la Rapid, după 6 etape. Însă Dunărea Călărași, cu un meci în minus, poate devansa cele două echipe.

Sursa: 3minute.net

Articolul precedentDrama pensionarului cu 3 iubite: „Credea că va trăi aventura vieţii”
Articolul următorIată toți bărbații care au agresat-o pe Bianca Drăgușanu: blondina nu a avut parte de o viață atât de roz