Acasă Stiri CRAIOVA – POLI IAȘI 1-0. Oltenii continuă startul perfect! Au 6 victorii...

CRAIOVA – POLI IAȘI 1-0. Oltenii continuă startul perfect! Au 6 victorii din 6 meciuri, dar l-au pierdut pe Koljic

246
0

CS Universitatea Craiova a câștigat meciul cu Poli Iași, scor 1-0, și are un start perfect de sezon, 6 victorii în 6 meciuri.

Craiova nu va putea sărbători însă victoria din această seară. Golgeterul Elvir Koljic a suferit o accidentare groaznică în minutul 34. Din primele informații e vorba de o fractură de gleznă la piciorul drept și ar putea rata tot restul acestui sezon.

Unicul gol al partidei a fost semnat de Cristian Bărbuț, în minutul 51. Fotbalistul intrat în locul accidentatului Koljic a punctat cu un șut plasat, la colțul lung, din 10 metri.

Craiova, lider detașat în Liga 1

CS Universitatea Craivoa se distanțează în fruntea clasamentului. Are 18 puncte, 7 peste campioana en-titre CFR Cluj, care are un meci mai puțin disputat, în deplasare, cu Viitorul. Poli Iași e pe locul 4 în acest moment.

Sursa: gsp.ro

Articolul precedentA urlat de durere! Accidentare foarte gravă a lui Elvir Koljic! Verdictul medicilor
Articolul următorImagini şocante! Elvir Koljic, accidentare horror în Craiova – Poli Iași! Verdict dur: fractură de peroneu. Radiografia bosniacului Foto exclusiv