O profesoara din Buzau a trimis mesaj parintilor inainte de inceperea scolii sa nu ii mai cumpere flori. „Am rugamintea, daca se poate, sa cumparati…” Ireal ce le-a cerut femeia…
Odată cu începerea unui nou an școlar se obișnuiește ca elevii să ducă un buchet de flori profesoarelor ori învățătoarelor...
