Acasă STIRI SPORTIVE Breaking News Dan Petrescu și-a anunțat demisia, după Hacken – CFR Cluj 7-2:...

Breaking News Dan Petrescu și-a anunțat demisia, după Hacken – CFR Cluj 7-2: ”Îmi e rușine!”

43
0

CFR Cluj a fost ”spulberată” în Suedia, scor 2-7, de Hacken, în prima manșă a play-off-ului Conference League. 

Pentru ardeleni au marcat Meriton Korenica (minutul 38) și Andrei Cordea (50), în timp ce pentru suedezi au punctat Simon Gustafson (minutele 2 și 35), Silas Andersen (18), Adrian Svanback (24), Isak Brusberg (49) și John Dembe (61 și 70). 

În urma acestui rezultat, CFR are aproape șanse nule la calificarea în faza ligii Conference League înaintea meciului retur din Gruia. 

Dan Petrescu: ”Acesta a fost ultimul meu meci”

După eșecul istoric din Suedia, Dan Petrescu, antrenorul ardelenilor, a anunțat că vrea să plece de la CFR.

”Îmi e rușine de rezultat. Acesta a fost ultimul meu meci. Plănuisem să mă retrag după meciul retur (28 august), dar mă retrag acum. Mi-e rușine de rezultat și, ca antrenor, trebuie să-mi asum responsabilitatea.

În cei 25 de ani de când sunt antrenor, echipele mele nu au primit niciodată șapte goluri. Nici măcar cinci. Este o zi groaznică pentru mine și pentru club.

Îmi pare rău pentru fani, pentru club, pentru toată România. Dar acesta este adevărul astăzi”, a declarat Petrescu la conferință, potrivit suedezilor de la Afton Bladet.

Sursa: Breaking News | Dan Petrescu și-a anunțat demisia, după Hacken – CFR Cluj 7-2: ”Îmi e rușine!”

Lasă un răspuns