Gică Hagi (60 de ani) a fost un car de nervi, după ce Farul a învins-o pe Gloria Buzău, scor 1-0, în etapa a 7-a din play-out-ul SuperLigii.
- Narek Grigoryan (13) a marcat singurul gol al întâlnirii de la Constanța.
Gică Hagi nu l-a menajat pe Gabi Iancu: ”De aia nu l-am băgat pe Iancu. Trebuie să vină în viteză, nu cum alerg eu, dar nu are chef. Jucător plătit regește”
La finalul meciului de la Ovidiu, Gică Hagi nu și-a menajat elevii pentru modul în care s-au prezentat pe teren contra ultimei clasate din play-out-ul SuperLigii. Mai mult, antrenorul ”Marinarilor” și-a continuat discursul și la conferința de presă.
De această dată, Hagi a ținut să numească și jucătorul care l-ar fi nemulțumit constant în ultima perioadă. Este vorba despre Gabi Iancu. Atacantul a revenit în vara anului 2024 la Farul și mai are contract până în 2026.
”De aia nu l-am băgat pe Iancu. Trebuie să vină în viteză, nu cum alerg eu. Dar nu are chef. Atunci, Gabi, îmi pare rău. Jucător plătit regește. El de abia mergea”, a spus Hagi.
Gabi Iancu a fost doar rezervă în ultimele 3 meciuri disputate de Farul.