Acasă STIRI SPORTIVE Nicușor Bancu a vorbit după remiza cu liderul U Cluj: „Nu sunt...

Nicușor Bancu a vorbit după remiza cu liderul U Cluj: „Nu sunt mulțumit de rezultat, trebuie să ne revenim”

82
0

Universitatea Craiova a remizat în partida cu Universitatea Cluj, scor 1-1, în etapa a 10-a a SuperLigii, ce a putut fi urmărită ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Golurile partidei au fost marcate de Oshima, în minutul 67, pentru formația din Bănie, în timp ce Thiam a punctat în minutul 39, pentru clujeni.

Nicușor Bancu: „Iar ne-am trezit în repriza a doua, trebuie să revenim la forma noastră cea mai bună”

Universitatea Craiova este pe poziția a 4-a în campionat, cu 16 puncte înregistrate, după remiza de pe Cluj Arena.

Imediat după meci, Nicușor Bancu, căpitanul Craiovei, a declarat că nu este mulțumit de rezultat și speră ca echipa sa să revină la cea mai bună formă, după ce a obținut doar două „Este bine că nu am pierdut. Am întâlnit liderul,o echipă neînvinsă.

Speram la o victorie, nu sunt mulțumit de egal. La cum au decurs lucrurile, rezultatul este echitabil. Iar ne-am trezit târziu, în a doua repriză.

De trei meciuri avem doar un punct, am intrat timorați.

A doua repriză nu aveam ce să mai pierdem, era deja 1-0 pentru Cluj, dar am jucat mai bine în repriza a doua.

Este un campionat dificil. Trebuie să mai lucrăm la anumite faze. Iar am primit gol, ceea ce nu este bine. Apărarea câștigă campionatul. Sper să ne revenim cât mai repede.”, a declarat Bancu la flash-interviu.

Articolul precedentConstantin Gâlcă nu și-a menajat jucătorii după remiza cu ”U” Cluj
Articolul următorMarti ora 10.00 avem colaj nou cu Loredana Sotea pe TVF Oltenia!!!