Acasă STIRI SPORTIVE AUR şi ARGINT pentru România în finala de la bârnă, la Europenele...

AUR şi ARGINT pentru România în finala de la bârnă, la Europenele de gimnastică

735
0

Larisa Iordache este campioană europeană la bârnă. Sportiva româncă a câştigat medalia de aur în finala de duminică, din cadrul Campionatelor Europene de Gimnastică de la Moscova. Medalia de argint a fost câştigată de Diana Bulimar.

Larisa Iordache a obţinut medalia de aur la bârnă cu nota 15,266, în timp ce Diana Bulimar a obţinut 14,833. Podiumul a fost completat de rusoaica Anastasia Grişina (14,366)

Larisa Iordache şi Diana Bulimar mai concurează, duminică, în finala feminină la sol. Toto duminică, Andrei Muntean va reprezenta România în finala masculină la paralele.

Vineri şi sâmbătă, Larisa Iordache a cucerit două medalii de argint, în finalele de la individual-compus, respectiv sărituri, iar în prima finală de duminică, Flavius Koczi a cucerit argintul la sărituri.sursa: rtv.net

Articolul precedentCredeai ca Jean de la Craiova e din… Craiova? Te-ai inselat! Intra sa vezi ce legatura e intre manelisti si “numele lor de scena”